فرمانده کل سپاه پاسداران:

شهید رئیسی معیار یک رئیس‌جمهوری کامل بود | شهید موسوی سختی‌ها را به جان می‌خرید

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: رئیس‌جمهوری شهید یک شخصیت الهی و آسمانی و معیار یک رئیس‌جمهوری کامل بود که در شبانه‌روز ساعت کمی استراحت می‌کرد، جلساتش تا نیمه‌های شب ادامه داشت و از ابتدای اذان صبح وارد عرصه خدمت می‌شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سرلشکر حسین سلامی در مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر شهید سیدمهدی موسوی در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، اظهار کرد: شهدای خدمت، شهدای پرتلاش، مجاهد، خستگی‌ناپذیر، مردم‌دار و مردم‌دوست و اهل عبادت بودند و انسان‌هایی بودند که یک لحظه را برای خدمت به مردم از دست نمی‌دادند.

وی افزود: خداوند گلچین کرد و بخشنده‌ترین و ایثارگرترین انسان‌های ما را به محضر خود دعوت کرد و آنان را در جوار خود مأوا داد. رئیس‌جمهوری ما یک شخصیت الهی و آسمانی و معیار یک رئیس‌جمهوری کامل بود که در شبانه‌روز ساعت کمی استراحت می‌کرد و جلساتش تا نیمه‌های شب ادامه داشت و از ابتدای اذان صبح وارد عرصه خدمت می‌شد.

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: اینکه می‌بینیم ۶۳ هیئت عالیرتبه از سراسر جهان برای پاسداشت مقام والای این شهیدان به ایران سفر می‌کنند، نشان‌دهنده ابعاد عظیم نفوذ و تأثیر شخصیت این انسان‌های بزرگ در عرصه بین‌الملل است.

سردار سلامی ادامه داد: آنان قوی، انقلابی، مردمی و مومن بودند. شهید رئیسی کسی بود که در کرملین در میان مذاکره نماز خواند تا کبریایی الهی را معیار حرکت خود قرار دهد. او آنجا خدا را عبادت کرد. کسی که از سفر خارجی می‌آمد، به خانه نمی‌رفت، بلکه به یک سفر داخلی می‌رفت. او با اعضای هیئت دولت خود در تکاپوی رشد ایران به عنوان قائمه امت اسلامی بودند.

وی با اشاره به جنبه‌های شخصیتی شهید امیرعبداللهیان، گفت: او دیپلماتی نجیب و مومن بود که وقتی به عنوان مسئول دستگاه سیاست خارجی ایران عمل می‌کرد هم رشید و بلندبالا، شجاع، قاطع و قوی بود و از کسی جز خدا نمی‌ترسید. ما او را در صحنه‌های زیادی آزموده‌ایم. او در وعده صادق واقعاً درخشید و در برابر فشارهای سیاسی و بین‌المللی کشورها و قدرت‌های مقابل و متفاوتی ایستاد.

فرمانده کل سپاه پاسداران تاکید کرد: او یک فهم سیاسی بالا و یک تحرک سیاسی بالا در جهان داشت. او منطق انقلاب و نظام ما را در جامعه جهانی ترویج می‌کرد و مروج شکوه یک انقلاب بود، اما در عین حال متواضع، خاکی، افتاده و مومن و سختکوش بود.

سردار سلامی با اشاره به خصوصیات اخلاقی شهید آیت‌الله آل‌هاشم، یادآور شد: امام جمعه شهیدمان نیز واقعاً تصویر زیبا و دل‌انگیز یک روحانی مردمی را که با مردم زندگی می‌کرد و در سختی‌های آنان سهیم بود. زبان دل مردم بود و با آنان به سادگی سخن می‌گفت.

وی همچنین با گرامیداشت یاد استاندار شهید مالک رحمتی، اظهار کرد: استاندار جوان اما پرتلاش و خستگی‌ناپذیر، نمونه یک عنصر اجرایی قدرتمند، اما مومن بود.

فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به ویژگی‌های شهید سیدمهدی موسوی سرتیم حفاظت رئیس‌جمهوری، تاکید کرد: آن برادر شهید عزیزی که امروز او را تا عرش اعلاء بدرقه کردید، کسی است که بیش از ۱۵ سال است او را می‌شناسم. او پاسداری فداکار و اسوه انسانی باتعصب، غیرتمند، جوانمرد، باوفا، فداکار، مهربان، ازجان‌گذشته، مردم‌دار و خستگی‌ناپذیر بود.

سردار سلامی گفت: او کسی بود که برای حفاظت از جان رئیس‌جمهوری تلاش‌های زیادی می‌کرد تا دولت ما با آزادی عمل، امنیت و آرامش کامل به خدمت خود ادامه دهد. سردار موسوی کسی که بارها در اجرای این مأموریت مجروح شد، پایش شکست، بیمارستان را ترک کرد و با پای شکسته به میدان آمد. او عقب نمی‌نشست و در تمام سفرها همراه رئیس‌جمهوری بود و با عشقی وصف‌ناپذیر کار می‌کرد و به پاسداری خود واقعاً ایمان داشت.

وی ادامه داد: شهید موسوی یک نابغه بود که در میدان جدی بود و عمل می‌کرد. وقتی رئیس‌جمهوری شهید به میان مردم می‌رفت، به دلیل مردمی‌بودنش، علاقه داشت در میان امواج متلاطم جمعیت حرکت کند تا دست‌هایش با دست‌های مردم فقیر و مستضعف آشنا شود تا حرارت و گرمای محبت آنان را بچشد و با آنان همکلام شود. این امر فشار مضاعفی برای تیم محافظ ایجاد می‌کرد و این سیدمهدی شهید بود که نزدیکترین فرد به رئیس‌جمهوری بود که او را در میان حلقه مهر خود می‌گرفت تا امکان تماس رئیس‌جمهوری شهید با مردم فراهم باشد.

فرمانده کل سپاه پاسداران تاکید کرد: او ابدا خسته نمی‌شد، بسیار کم به خانه می‌رفت و آخرین کسی بود که نهاد ریاست‌جمهوری را در نیمه‌های شب ترک می‌کرد و اولین کسی بود که در بامداد در نهاد ریاست‌جمهوری حاضر بود. او در پذیرش خطر و پیشگامی در میدان و محبت به زیردستانش و سعه صدر اولین بود، اما وقتی می‌خواست میدان را به سوی خانه ترک کند، آخرین بود. او آخرین نفر بود که از هر امتیازی متنعم می‌شد.

سردار سلامی گفت: شهید موسوی یک انسان کاملا وارسته بود و جسمش را با روحش همراه کرده بود. سختی‌ها را به جان می‌خرید و گلایه نمی‌کرد. او کارها را هرروز جدی‌تر از روز قبل انجام می‌داد، او هر روز احساس می‌کرد روز اولی است که این مسئولیت بزرگ بر عهده او گذاشته شده است.

وی افزود: کار شهید موسوی فقط حفظ جان رئیس‌جمهوری نبود، بلکه باید امنیت نهاد ریاست‌جمهوری، سفر کلی هیئت دولت و امنیت عمومی نقطه‌ای که به آن سفر می‌شد، را فراهم می‌کرد. این ماموریت‌ها فرماندهانی بسیار قدرتمند، رشید، شجاع، پاکباخته، ازجان‌گذشته، مومن، صبور و دارای شرح صدر می‌خواهد.

وی اظهار کرد: ما واقعاً به وجود این عزیزان افتخار می‌کنیم. انصافاً شهید موسوی که ۱۵ سال بود که از نزدیک او را می‌شناختم، رفتار و خلقیات او را در سختی‌ها و شدت و رخا دیده‌ام و با یقین و قلبم درباره او سخن می‌گویم. برای ما باورکردنی نبود که این کاروان خدمت صادقانه چنین ناگهانی به عرش اعلا پرکشد.

Share