پلیس اعلام کرد؛

خاموشی مزرعه استخراج ارز دیجیتال در بندرانزلی

فرمانده انتظامی بندرانزلی از کشف ۱۱ دستگاه استخراج ارز دیجیتال داخل انباری متروکه در یکی از مناطق حاشیه‌ای این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا،سرهنگ «امیر وهاب‌زاده» با اشاره به نقش مخرب فعالیت غیرقانونی مزارع استخراج رمز ارزها در نظام اقتصادی کشور و شبکه توزیع برق به دلیل مصرف زیاد، اظهارداشت: یکی از ماموریت‌های مجموعه انتظامی برخورد با استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال، کشف و جمع‌آوری آن‌ها است و این امر با جدیت و به طور مستمر انجام می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه ماموران پلیس آگاهی در پی دریافت خبری مبنی بر فعالیت غیرمجاز فردی در زمینه استخراج ارزهای دیجیتال داخل انباری متروکه در یکی از مناطق حاشیه‌ای شهرستان بندرانزلی، پیگیری موضوع را در دستور کار قرار دادند، افزود: پس از تحقیقات نامحسوس صورت گرفته، صحت موضوع محرز و پلیس به آدرس محل مورد نظر اعزام شد.

فرمانده انتظامی شهرستان بندرانزلی از کشف ۱۱ دستگاه استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز خبر داد و با اعلام اینکه کارشناسان ارزش تقریبی این کشفیات را ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کردند، افزود: در این خصوص متهم ۳۵ساله با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.

این مقام انتظامی در پایان از مردم خواست در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت غیرقانونی، مراتب را در اسرع وقت از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

Share