وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد؛

افتتاح راه‌آهن رشت-کاسپین با حضور سرپرست ریاست جمهوری در چند روز آینده

رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: افتتاح راه‌آهن رشت-بندرکاسپین به عنوان یکی از مهم‌ترین پروژه‌های ریلی و اولویت‌دار کشور با هدف تکمیل کریدور شمال-جنوب با حضور سرپرست ریاست جمهوری در چند روز آینده افتتاح می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، وحید قربانی رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: پیش از این اعلام شده بود که راه‌آهن رشت-بندرکاسپین با حضور وزیر راه و شهرسازی در روز سه شنبه هشتم خرداد افتتاح خواهد شد که به خاطر برنامه ریزی برای حضور محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری به تعویق افتاد و در چند روز آینده این مراسم برگزار می شود.

این مسیر ریلی اتصال ریلی مرکز استان گیلان به منطقه آزاد انزلی را فراهم می‌سازد که این رویداد از نظر مبادلات تجاری و بازرگانی با کشورهای منطقه و اروپا از اهمیت بالایی برخوردار است.

راه‌آهن رشت-بندرکاسپین به طول ۳۷ کیلومتر با اعتبار بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال احداث شده است و ارزش روز آن بالغ بر ۶۰ هزار میلیارد ریال برآورد می‌شود.

این پروژه ریلی آخرین بخش از کریدور ریلی دریا به دریا است که اتصال ریلی بنادر جنوبی کشور به بنادر شمالی در استان گیلان را برقرار و امکان مبادله بار ترکیبی از طریق ایران برای منطقه را فراهم می‌کند.

Share