معاون اجرایی رئیس‌جمهور خبر داد

منصوری: برقراری تماس با دو همراه رئیس جمهور در بالگرد | حادثه سختی نبوده است

معاون اجرایی رئیس‌جمهور با اشاره به اقدامات انجام شده در یافتن بالگرد رئیس‌جمهور، گفت: با دو نفر از همراهان رئیس‌جمهور در چند نوبت ارتباط برقرار کرده‌ایم و به نظر می‌رسد که حادثه سختی نبوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، «محسن منصوری» معاون اجرایی رئیس‌جمهور در گفت‌وگویی به ارایه توضیحاتی به ارایه جزئیات عملیات امداد و نجات بالگرد رئیس‌جمهور پرداخت و گفت: سه هلی کوپتر در این مسیر بوده اند ولی ارتباط بالگرد حامل رئیس جمهور با دو هلی کوپتر دیگر قطع می شود آنها اقدام به جستجو می کنند، با یکی از سرنشینان هلی کوپتر و کادر پرواز ارتباط برقرار شده که نشان می دهد سختی سانحه زیاد نبوده و بلافاصله مجموعه های امدادی هلال احمر فراجا، ارتش و سپاه در محل حاضر شده و تقسیم کار صورت می گیرد.

وی افزود: در وزارت ارتباطات و سایر دستگاه های امنیتی محدوده حادثه تا شعاع ۲ کیلومتر مشخص شده به دلیل شرایط آب و هوا کار به کمندی پیش می رود دسترسی به منطقه مشکل است و برودت هوا و بارندگی هم کار را مشکل کرده است امیدواریم شاهد خبرهای خوبی باشیم در شب میلاد امام رضا از همه مردم می خواهیم برای خادم الرضا آیت الله رئیسی دعا کنند.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی صبح امروز به منظور افتتاح سد مشترک «قیز قلعه‌سی» در نقطه صفر مرزی و بر روی سد رودخانه ارس حاضر شد و با همراهی «الهام علی‌اف» رئیس‌جمهور آذربایجان از بخش‌های مختلف این سد دیدن و این سد را به صورت رسمی افتتاح کرد.

رئیس‌ دولت مردمی سپس برای افتتاح پروژه ارتقای کیفیت پالایشگاه تبریز عازم این شهر شد اما متاسفانه بالگرد وی و همراهانش در منطقه جنگلی دیزمار بین روستای اوزی و پیر داوود دچار سانحه شد.

حجت الاسلام آل هاشم امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، خلبان، کمک خلبان، کروچیف (یعنی دستیار خدمه پرواز) سر تیم حفاظت و یکی از محافظان، از جمله همراهان آیت‌الله رئیسی خادم‌الرضا در این بالگرد بودند.

Share