فرماندار صومعه سرا؛

مردم شهر صومعه سرا از عملکرد ضعیف شورای شهر نگرانند

فرماندار شهرستان صومعه‌سرا در جلسه ستاد مدیریت بحران این شهرستان با انتقاد از عملکرد شورای اسلامی شهر صومعه سرا گفت: عملکرد ضعیف شورای شهر مردم را ناراحت کرده، این موضوع در آبگرفتگی چند روز گذشته بیشتر نمایان شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، اسفندیار جوشن در جلسه ستاد مدیریت بحران این شهرستان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری (مدظله عالی) خود را خدمتگزار مردم خواند و حضور مسئولان را در مواقع بحران مایه دلگرمی دانست واظهار کرد: شورای شهر و شهردار باید در مواقع بحرانی حاضر و در کنار مردم باشند.

وی با اشاره بارش به باران چند روز گذشته و آب گرفتکی تعدادی از معابر و خیابان‌های شهر صومعه سرا افزود: بنده هم مثل شهروندان عزیز از عملکرد شورای اسلامی شهر صومعه سرا انتقاد دارم چرا که در روز حادثه (پنج شنبه ۲۰ اردیبهشت) هیچ کدام از اعضای شورای اسلامی را در کنار خود ندیدم.

نماینده عالی دولت در شهرستان صومعه‌سرا در ادامه ضمن تقدیر از کارکنان زحمتکش شهرداری صومعه سرا، و امداد گران هلال احمر و تبریک هفته هلال احمر با بیان اینکه رسیدگی به امورات شهر از وظایف ذاتی شورا و شهردار است گفت: در حادثه آبگرفتگی پنج شنبه گذشته بنده به همراه مدیران دستگاههای اجرایی کار شورای شهر را انجام دادم.

اسفندیار جوشن خطاب به همه مدیران دستگاههای اجرایی و مدیریت شهری در شهرستان صومعه سرا خاطرنشان کرد: در مواقع بحران هر دستگاهی باید به وظیفه خود آشنا و آن را به درستی انجام دهد تا دیگر شاهد چنین حوادثی نباشیم.

وی همچنین منابع آب و شرکت آب و فاضلاب را مکلف کرد تا همکاری لازم را با شهردای در خصوص رفع مشکل آبگرفتگی و جمع آوری آب‌های سطحی را داشته باشند.

فرماندار شهرستان صومعه‌سرا ضمن تاکید بر مشارکت و هم افزایی ادارت در مواقع اضطراری گفت: اعضای ستاد بحران لازم است آخرین لیست تجهیزات، امکانات و ماشین آلات سبک و سنگین خود را در اختیار ستاد بحران فرمانداری قرار دهند تا ضمن به هنگام نمودن بانک اطلاعاتی فرمانداری در صورت نیاز سایر دستگاههای خدمات رسان شهرستان، همپوشانی لازم جهت خدمات‌رسانی بهتر صورت گیرد.

جوشن در بخش دیگری از سخنانش بر شناسایی مناطق آسیب‌پذیر و انجام اقدامات لازم برای کاهش خسارت‌های احتمالی تاکید و اعضای ستاد مدیریت بحران رامکلف کرد تا مستندات خود را جمع آوری و در اختیار استان قرار دهند.

Share