گودرزوند چگینی: کارشناسان وزارت صمت واقعیات را نمی‌گویند

سنگ تمام نماینده رودبار برای قالیباف؛ انقلابی و جهادی گونه مجلس را هماهنگ کرد

نماینده مردم رودبار در مجلس خواستار رسیدگی به مشکلات کشاورزان شد که در صورت حل مشکلات آنها و ایجاد استقلال، می‌توان به استقلال کشور نیز کمک کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از خانه ملت، مهرداد گودرزوند چگینی در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، ضمن تبریک میلاد حضرت امام رضا (ع)، یکی از مهم‌ترین نیازهای کشور برای حل مشکلات معیشتی و اقتصادی کشور را کاربردی کردن وحدت کلمه دانست که بارها مورد تأکید امامین انقلاب بوده است و گفت: وحدت کلمه بر اساس اهداف انقلاب اسلامی در میان مسئولان و مردم می‌تواند از هزینه‌های اضافی که بر کشور تحمیل می‌شود، جلوگیری کرده و جلوی هزینه تراشی کسانی که به هر نحوی در راه تلاش‌ها و کوشش‌های بخش‌های مختلف کشور، مانع ایجاد می‌کنند، جلوگیری کند؛ افرادی که به هر نحوی و با استفاده از همه ابزارهای غیراخلاقی برای دیده شدن استفاده می‌کنند.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر اینکه امروز کشور نیازمند همدلی و هماهنگی همه بخش‌ها است، گفت: انتظار است قوانینی که در مجلس یازدهم به تصویب رسیده، دولت مردمی با اجرای آن بخشی از مشکلات کشور را حل کند.

وی افزود: لازم است از هماهنگی و پیگیری بدون تبلیغات و هوچی‌گری نمایندگان مجلس یازدهم و به ویژه هیأت رئیسه و رئیس مجلس سپاسگزاری کنم. این مجلس با اخذ عنوان «انقلابی» از رهبری در سال نخست و سال پایانی کار خود نشان داد که در راه کشور می‌تواند بدون غوغاسالاری حرکت کند. مجلسی که نماینده محور بود و مهم‌ترین مشخصه آن، ریاست آن بود که انقلابی و جهادی گونه و با همدلی و هماهنگی این مجلس را در راه اهداف انقلاب، هماهنگ کرد.

گودرزوند چگینی در ادامه از دولت برای حل مشکلات شهرستان رودبار به ویژه موضوع کد دار کردن ردیف ملی خطوط انتقال سدی در منطقه که برای نخستین بار در جریان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۲ برای آن اعتبار در نظر گرفت، افزود: این موضوع در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ نیز تکرار شد تا بتواند ظرف ۳ تا ۴ سال، آب سدی در منطقه را به چند شهر و روستا انتقال دهد. همچنین برای ارتقای میزان و سطح بودجه شهرستان رودبار که برای نخستین بار از بودجه ۱۴۰۲ به آن تخصیص داده شد از همه بخش‌های کشور به ویژه هیأت دولت و رئیس جمهور تشکر می‌کنم.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان در ادامه با اشاره به چند مورد در رابطه با حوزه انتخابیه خود به عنوان نخستین تذکر خطاب به وزیر نیرو بیان داشت: لازم است جهت حل مشکل فرسودگی شبکه آب رودبار و مجتمع‌های روستایی که با وجود آب در این منطقه هنوز مشکلاتی دارند اقدام شود تا به تنش اجتماعی ختم نشود چنانچه می‌توان با تخصیص بودجه‌های محدود نیز جلوی بسیاری از مشکلات را گرفت.

وی که آخرین نطق خود در مجلس یازدهم را ایراد می‌کرد، خطاب به وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، گفت: حل مشکل علائم گاز شهرستان رودبار که بارها درباره آن قول دادند و قرار بود ابتدای سال اجرا شود، مورد توجه قرار دهند. همچنین فرسودگی شبکه انتقال گاز قطعا مشکلاتی را در بزنگاه‌ها برای مردم ایجاد می‌کند.

گودرزوند چگینی در ادامه خطاب به وزیر کشاورزی اظهار کرد: توجه جدی به کشاورزان شهرستان رودبار با توجه به وسعت شهرستان و همچنین دشت‌هایی که در نقاط مختلف وجود دارد نیاز به بازدید وزیر دارد. بعد از ۲.۵ سال از گذشت دولت مردمی آقای رئیسی لازم است به شهرستان رودبار که قطب کشاورزی است، رسیدگی کند که اگر احیا شود با ایجاد چند سد می‌تواند مشکلات کشاورزی خود را حل کرده و کشاورزان را به منطقه بازگرداند. امروز اگر کشاورزان استقلال داشته باشند، کشور استقلال خواهد داشت از این رو وزیر کشاورزی توجه جدی کند که می‌تواند مشکلات کشور را از این طریق حل کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه با اشاره به دیداری که با وزیر تعاون و مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور داشته است، یادآور شد: گرچه مشکلات صندوق‌های بازنشستگی زیاد است اما رها شدن بخش‌های صنعتی این صندوق‌ها مزید علت شده که مشکلات این صندوق‌ها حل نشود. امروز درخواست بازدید از سوی وزیر را داریم که همواره پیگیر مشکلات رفاه و تعاون کشور بوده که با همین بازدید می‌تواند با استفاده از ظرفیت کفش ملی، کفش گنجه را نیز احیا کند.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان خطاب به وزیر صمت با اشاره به در دیدار وی با مجمع نمایندگان استان گیلان، خاطرنشان کرد: شرکت البرز غربی بیش از ۵ هزار نیرو داشت اما امروز این مجموعه بسیار عظیم رها شده است. کارشناسان شما واقعیات را نمی‌گویند. خبرگان و کارشناسانی آنجا فعالیت کرده‌اند که با بازدید میدانی موجه شرایط واقعی آن می‌شوید. از بنیاد مسکن تسریع در ساخت مسکن روستایی را می‌خواهم.

Share