رئیس کل دادگستری گیلان تأکید کرد:

باید مصالح و اعتبار لازم برای اتمام پروژه کمربندی سیاهکل فراهم شود

حجتالاسلام صادقی نیارکی با اشاره به اینکه سند دارکردن اراضی زراعی و منازل مسکونی در شهرها و روستاها با هدف جلوگیری از تعرض به مالکیت افراد ضروری است، اظهار داشت: این امر موجب اطمینان خاطر مردم از دارایی‌ها و اموال خود شده و دست سودجویان را کوتاه می‌نماید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، حجت‎الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی، رئیس کل دادگستری استان گیلان به همراه معاونین قضایی از دادگستری شهرستان سیاهکل و کمپ ترک اعتیاد بازدید کرد و در نشستی با حضور شهردار این شهرستان حضور یافت.

رئیس کل دادگستری استان گیلان با اشاره به اینکه سند دارکردن اراضی زراعی و منازل مسکونی در شهرها و روستاها با هدف جلوگیری از تعرض به مالکیت افراد ضروری است، اظهار داشت: این امر موجب اطمینان خاطر مردم از دارایی‌ها و اموال خود شده و دست سودجویان را کوتاه می‌نماید.

وی با تاکید بر توجه به مدیریت شهری تصریح کرد: شهرداری سیاهکل در خصوص جذب بودجه و ارائه خدمات به مردم اقدامات مطلوبی انجام داده است که قابل تقدیر و قدردانی است.

رئیس شورای قضایی استان با بیان اینکه یکی از مشکلات امروز جامعه ما موضوع اعتیاد است، گفت: اعتیاد زیر ساخت و عامل سایر آسیب‌های اجتماعی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه افزود: آستانه تحمل فرد معتاد به شدت پایین است و همین مساله موجب خشونت رفتاری و کلامی می‌شود لذا یکی از عوامل افزایش طلاق، سرقت و… در جامعه اعتیاد است.

این مقام ارشد قضایی با اعلام اینکه ۳۵ مرکز ماده ۱۵ جهت رفع اعتیاد در استان راه اندازی شده است ابراز داشت: مسئولان باید در کاهش آسیب‌های اجتماعی تلاش نمایند و همچنین خانواده‌های افراد مبتلا نیز باید آنان را همراهی کرده و زمینه ترک اعتیاد این افراد را فراهم نمایند.

وی همچنین خاطر نشان کرد: اقدامات بعد از ترک و خروج از کمپ ترک اعتیاد بسیار مهم و اساسی است و باید برنامه مشخصی برای این مرحله طراحی شود تا بستر ابتلای مجدد این افراد فراهم نگردد.

رئیس کل دادگستری استان گیلان در پایان با اشاره به ضرورت مدیریت پسماند در شهرستان سیاهکل گفت: با توجه به آلودگی‌های ناشی ازعدم ساماندهی زباله برای مردم و پیوست‌های زیست محیطی این معضل، باید تلاش و جدیت بیشتری در راستای حل آن صورت گیرد.

رئیس کل دادگستری استان گیلان با اشاره به اینکه پروژه کمربندی شهرستان سیاهکل از حدود ۲۰ سال پیش آغاز شده و هنوز به اتمام نرسیده است، اظهار داشت: باید با اتمام ساخت این کمربندی، مشکلات تردد و ترافیک شهروندان سیاهکل برطرف شده و موجبات رضایت و آسایش مردم فراهم شود.

وی با بیان اینکه این طرح تاکنون ۷۵درصد پیشرفت داشته است گفت: تردد ماشین های برون شهری متعلق به کارخانه سیمان از داخل شهر مشکلات متعددی برای شهروندان ایجاد کرده است.

رئیس شورای قضایی استان با اعلام اینکه باید مصالح و اعتبار لازم برای اتمام پروژه فراهم شود به شهردار سیاهکل دستور داد تا بر تسریع روند پروژه نظارت داشته و مشکلات احتمالی را به مراجع قضایی اعلام نماید.

وی همچنین به رئیس سازمان برنامه و بودجه و سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز دستور داد تا در تخصیص اعتبارات و مصالح مورد نیاز اقدام نماید.

Share