با حضور وزیر کشور

تودیع و معارفه استاندار مازندران برگزار شد | آیت‌الله محمدی: از رامسر تا ساری قطار بزنید

وزیر کشور گفت: مبارزه با فساد در ابعاد و سطوح مختلف جزو شعارهای محوری و مهم دولت سیزدهم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، احمد وحیدی روز سه شنبه در آیین تکریم و معارفه استاندار مازندران در ساری افزود: دکتر حسینی پور با سابقه بسیار خوب در مدیریت‌های قبلی پیش از حضور در استان کارهای مهم و بزرگی در کشور انجام دادند و با پشتوانه این تجارب به مازندران آمدند.

وی خاطر نشان کرد: مازندران دُرِگرانبهاست. جریان دانشی قوی از یک سو و جریان مردمی با ارزش این استان از سوی دیگر جایگاه و ظرفیت بالایی در این استان ایجاد کرده است.

وزیر کشور اضافه کرد: جریان معنوی قدرتمندی هم در این استان وجود دارد. عنوان دیار علویان نشان از سابقه مهم معنوی مازندران در کشور دارد.

وحیدی اضافه کرد: جغرافیای ارزشمند استان و دلایل متعدد دیگر این استان را استانی برجسته و مهم در کشورکرده که می‌تواند نقطه مهم و پیشران اقتصاد کشور تلقی شود.

وزیر کشور افزود: انتخاب استاندار برای این استان کار دشواری است. ما با کمال اطمینان کامل از آقای حسینی‌پور او را انتخاب کردیم و اکنون می‌بینیم که انتخاب ما درست بود. امروز با کوله‌باری از محبت و کارهای خوبی که آغاز شده با موفقیت این استان را برای یک مسوولیت بزرگ ترک می‌کنند.

وحیدی ادامه داد: البته ما نمی‌خواستیم استاندار را تغییر دهیم. ایشان فداکارانه با این‌که همسر گرامی‌شان دچار بیماری شدید بودند ماندند و خدا را شکر می‌کنیم که مدیران ما ایثارگرانه از مسایل شخصی می‌گذرند.

وزیر کشور اضافه کرد: دشمنان خیلی تلاش می‌کنند مدیران را زیر سوال ببرند چون نمی‌توانند رشد کشور را ببینند. اما مردم بر خلاف این فعالیت‌ها می‌دانند مدیران پاکدست و ایثارگرانه کارها را دنبال می‌کنند.

وی ادامه داد: فرصت نیست از کارهای ارزشمند دکتر حسینی‌پور بگویم. این‌ها زحمات یک فرد نیست. تلاش‌های انقلاب و نظام است که با پیگیری مسوولان انجام می‌شود. این تلاش‌ها باید گفته شود. در شاخص‌های مختلف اقتصادی کارهای متعددی شکل گرفت. باید تبیین شود.

وزیر کشور خاطر نشان کرد: بعد از این‌که تغییر استاندار بر خلاف خواسته ما قطعی شد و خواهش کردیم تا انتخابات باشند و ایشان پذیرفتند. بنابراین نه به دلیل این‌که نقصی در کار بود بلکه به دلیل مسائلی غیر از آن پذیرفتیم.

وحیدی ادامه داد: به یاری خدواند در مسوولیت جدید مبارزه با فساد موفق باشند. مبارزه با فساد جزو شعارهای مهم دولت آیت الله رئیسی است و دیگران هم خیلی تلاش می‌کنند با تمسک به مسایل مختلف دستاوردها را زیر سوال ببرند. مسوولیت جدید دکتر حسینی‌پور بسیار مهم است. تبریک عرض می‌کنم هم به خاطر موفقیت‌شان در استان و هم مسئولیت دیگر.

وی افزود: بنای ما این بود در وزارت کشور از ایشان استفاده کنیم. دکتر مخبر هم پیگیر بودند. کشاکشی بین ما و معاونت اول وجود داشت تا ایشان را جذب کنیم.

وزیر کشور ادامه داد: باید گزینه جدید انتخاب می‌کردیم. آقای نوری ظرفیت بزرگی هستند. در عمده حوزه‌ها حضور داشتند و صاحب‌نظر هستند. در مسائل اقتصادی و گردشگری یکی از متخصص ترین افراد هستند. در موضوع آموزش، برنامه‌ریزی و طراحی بسیار کارآمد هستند.

وحیدی گفت: شناخت خوبی از بخش‌های مختلف دارند و هم حضور و فعالیت خوبی داشتند. در همین استان چند پروژه را هدایت و راهبری کردند. فرد مناسبی برای استان هستند و احساس کردیم با وجود ایشان در این استان بزرگ و مهم کارهای خوبی که آغاز شده ادامه یابد و گام‌های مهم دیگری برداشته شود.

وزیر کشور تصریح کرد: اقتصاد دریامحور، بهره‌وری، مشارکت مردم، جهش تولید در این استان جایگاه مهمی دارد که امیدواریم دراین دوره مدیریت مورد توجه قرار گیرد. برای هر ۲ عزیز آرزوی موفقیت در مسئولیت جدیدشان دارم. با کمک مردم و مسئولان امیدوارم شاهد اتفاقات خوبی در استان باشیم.

مازندران، سهم بالایی در دفاع از امنیت کشور دارد

استاندار جدید مازندران با بیان این‌که مازندران از مواهب طبیعی خاصی برخوردار است، گفت: در مورد مازندران انگاره غالبی که وجود دارد این است که طبیعت خاصی دارد. اما از این ظرفیت‌ها باید به خوبی استفاده کرد.

یوسف نوری روز سه شنبه در آیین تکریم و معارفه استاندار مازندران در ساری افزود: رهبر معظم انقلاب مردم دیار علویان را جور دیگری توصیف کرده‌اند. فرمودند «من این مردم را دوست دارم و به آنان ارادت دارم.»

وی اظهار کرد: لشکر ۲۵ کربلا یکی از افتخارات بزرگ مازندران است. این استان سهم بالایی در دفاع از امنیت کشور دارد. علاوه بر نقش رزمندگان استان در دفاع مقدس، در دفاع از حرم نیز مازندرانی‌ها حضور پررنگی داشتند.

استاندار مازندران، خاطرنشان کرد: در حوزه اقتصادی نیز این استان جایگاه بالایی دارد. تولیدات کشاورزی مازندران نقش مهمی در امنیت غذایی کشور دارد.

نوری، خاطرنشان کرد: در کوتاه‌مدت و میان‌مدت باید برنامه داشته باشیم. مازندران یکپارچه از گلوگاه تا رامسر باید مورد توجه ما باشد.

نماینده عالی دولت در مازندران تصریح کرد: اقتصاد دریاپایه باید در این استان به شکل جدی با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مورد توجه قرار گیرد.

نوری ضمن قدردانی از سید محمود حسینی‌پور، استاندار سابق مازندران افزود: تلاش می‌کنم تا برنامه‌های توسعه‌ای استان را دنبال کنیم تا در ادامه مسیر شکوفایی استان گام برداریم.

دوم اردیبهشت دوره مدیریت سید محمود حسینی‌پور در کرسی استانداری مازندران با حکم محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور برای انتصاب او به عنوان رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی کشور پایان یافت و دوران استانداری‌اش در مازندران پس از ۸۹۷ روز به پایان رسید.

هیئت وزیران در جلسه روز ۲ اردیبهشت یوسف نوری ۶۳ساله را به عنوان بیست‌وپنجمین استاندار مازندران انتخاب کرد. نوری سال ۱۳۴۰ در ایلام متولد شد و دانش‌آموخته مقطع دکترای تخصصی مدیریت گردشگری از دانشگاه علامه طباطبایی است. مهم‌ترین عنوان مدیریتی او تصدی کرسی وزارت آموزش و پرورش است که به مدت ۴۹۲ روز از هفتم آذر ۱۴۰۰ تا ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ در کارنامه او ثبت شد.

مهم‌ترین مطالبه از استاندار جدید؛ توسعه مازندران است

آیت‌الله محمدباقر محمدی لایینی نیز روز -سه‌شنبه- در مراسم معارفه یوسف نوری به عنوان استاندار مازندران که با حضور وزیر کشور و مسوولان ارشد استان در سالن همایش‌های اتاق بازرگانی مازندران برگزار شد، گفت: مایل بودیم آقای حسینی‌پور تا پایان دولت سیزدهم مدیریت‌شان را در استانداری مازندران داشته باشند و بنای تزلزل و کم‌عمری مدیریت در استان را شاهد نباشیم. اما متاسفانه طبق همان روالی که در ۴۵ سال اخیر دیدیم میانگین عمر مدیریت در استان کمتر از سه سال است.

وی افزود: از زحمات و تلاش ایشان تشکر می‌کنم. در مسوولیت جدیدشان هم وظیفه حساسی دارند. بخشی از کارشان در مازندران هم با توجه به تاکید رییس‌جمهور بر مبارزه با جنگل‌خواری به همین حوزه مرتبط بود.

امام جمعه ساری ادامه داد: آقای نوری را هم دورادور می‌شناسیم. البته هم‌استانی ما نیستند. ما که می‌گوییم وزیر کشاورزی و وزیر ورزش باید از مازندران باشند. در مورد استانداری هم اولویت را با گزینه‌های بومی می‌دانیم. اما مسایل ناسیونالیستی برای ما اولویت نخست نیست و مهم توسعه استان است. گاهی مدیر غیربومی بهتر از مدیر بومی عمل می‌کند و امیدواریم در این مورد نیز شاهد نتیجه مثبت باشیم.

وی اضافه کرد: مازندران با چالش‌های متعددی مواجه است. هم در حوزه کشاورزی با افت قیمت‌ها در کشاورزی و مرکبات مواجه بودیم. در حوزه صنایع به ویژه صنایع تبدیلی خلاء بزرگی داریم. در گردشگری و دامداری هم به نقطه مطلوب نرسیدیم.

آیت‌الله محمدی لائینی اضافه کرد: بخش زیادی از سواحل استان آزاد شد که باید برای آن برنامه‌ریزی کرد. مازندران در طول سال پذیرای مسافران است. با این حجم مسافر این زیرساخت‌های موجود برای مازندران کافی نیست.

وی افزود: مازندران نیازهای متعددی دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. این موضوع را به رییس‌جمهور محترم نیز انتقال دادم که مازندران به یک قطار محلی از رامسر به ساری و همین‌طور یک آزادراه از رامسر تا گلستان را پوشش دهد نیاز دارد. هم مشکل ساحل ما و هم حمل‌ونقل برطرف می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: امیدوارم که آقای نوری با کمک مدیران استان بتواند منشاء خیر و برکت برای استان و حل چالش‌های مازندران باشد.

دوم اردیبهشت دوره مدیریت سید محمود حسینی‌پور در کرسی استانداری مازندران با حکم محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور برای انتصاب او به عنوان رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی کشور پایان یافت و دوران استانداری‌اش در مازندران پس از ۸۹۷ روز به پایان رسید.

هیئت وزیران در جلسه روز ۲ اردیبهشت یوسف نوری ۶۳ ساله را به عنوان بیست‌وپنجمین استاندار مازندران انتخاب کرد. نوری سال ۱۳۴۰ در ایلام متولد شد و دانش‌آموخته مقطع دکترای تخصصی مدیریت گردشگری از دانشگاه علامه طباطبایی است. مهم‌ترین عنوان مدیریتی او تصدی کرسی وزارت آموزش و پرورش است که به مدت ۴۹۲ روز از هفتم آذر ۱۴۰۰ تا ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ در کارنامه او ثبت شد.

Share