حجت‌الاسلام‌ علی سرلک در رشت:

مردم گیلان دلیرپسند هستند | آنها ستایش دلاورها را در گل وجود خود دارند

سرلک با بیان اینکه مردم گیلان در یک چیز متمایز هستند و آن اینکه مردم گیلان دلیرپسند هستند، گفت: آن‌ها قهرمان دارند، قدیمی‌ترین کشتی‌ها و رزم‌ها در گیلان بوده و شهید یک دلاور و قهرمان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، حجت‌الاسلام‌ علی سرلک امشب در هشتمین سالگرد عروج شهید مدافع حرم سعید مسافر در مهدیه رشت با بیان اینکه شهر رشت پیشینه تاریخی عظیم و سترگی دارد، اظهار کرد: این شهر در تمامی ادوار تاریخ دینداری و دیانت خود را ثابت کرده است.

وی با بیان اینکه یاد شهدا را خدا زنده نگه می‌دارد، گفت: این جلسات برای این است که ما به یاد شهدا باشیم، ما این راه را زنده نگه داریم وگرنه شهدا به این جلسات نیاز ندارند یاد آن‌ها را خدا زنده نگه می‌دارند و ما اینجا به دنبال بهره معنوی خودمان هستیم.

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه هجرت تا خدا مسئله اول زندگی شهید مسافر بود، افزود: اصل اول این است که در این فرصت زندگی، آیا مسافر خدا هستیم؟ آیا عطر حرکت و هجرت به سمت خدا در آهنگ زندگی ما وجود دارد؟ به این معنا که رضایت خدا را در امور در نظر می‌گیریم یا خیر.

سرلک با بیان اینکه برخی تکالیف مانند روزه و حجاب واضح است که خداوند دوست دارد، تصریح کرد: آنجایی که مشخص می‌شود فردی مسافر به سوی خداست، جایی است که آیا انسان در این مسیر حاضر به گذشتن از داشته‌هایش برای رسیدن به سمت خداست، مهاجر بودن یعنی اینکه انسان دست در جیب داشته‌هایش ببرد و هرچه دارد وسط بریزد.

وی با اشاره به عشق فراوان بین شهید مسافر و مادرش بیان کرد: وقتی جاذبه‌های بزرگی مانند سیر الی الله برای انسان مطرح می‌شود، اینجا مطرح می‌شود که انسان از دوست‌داشتن‌های خود برای خدا بگذرد، مانند حضرت ابراهیم (ع) که از اسماعیل خود گذشت.

این کارشناس مذهبی با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب مبنی بر اینکه شهدا مظهر قدرت جمهوری اسلامی هستند، افزود: هنوز بسیاری از مادران شهدا هستند که خبری از فرزندان شهید خود ندارند، این‌ها مظهر قدرت هستند و وسط همه این هیاهوهای انحرافی با عکس و اسم خود، قلوب ما را راهی خدا می‌کنند.

سرلک با بیان اینکه شهید چون خدا را انتخاب کرد دشمنان خدا مسئله اصلی او شدند، گفت: شهید با تمام وجود وسط میدان است و مانند شهید حاج قاسم به دل بزرگترین دشمن می‌روا، شهید می‌خواهد جامعه را آباد کند، او با جریان کفر گلاویز می‌شود.

وی با بیان اینکه شهید یعنی مبارز بیان کرد: وقتی شهید ندای خدا را می‌شنود با هرکسی که در این راه مانع ایجاد کند وارد مبارزه می‌شود، چه در عرصه اقتصادی و چه در عرصه علمی و فرهنگی، شهید از این جهت تکریم می‌شود.

این کارشناس مذهبی با بیان‌اینکه مردم گیلان چیزی دارند که متمایز است و آن این است که مردم گیلان دلیرپسند هستند، آن‌ها قهرمان دارند. قدیمی‌ترین کشتی‌ها و رزم‌ها در گیلان بوده و شهید یک دلاور و قهرمان است و سینه ستبری به اندازه همه تاریخ دارد که جانش را فدای بقیه می‌کند، مردم گیلان ستایش دلاورها را در گل وجود خود دارند.

Share