پرتاب بیش از ۱۰۰ پهپاد و ده‌ها موشک

«سی بی اس»: انتظار می‌رود ایران امروز حمله بزرگ خود به اسرائیل را کلید بزند

دو مقام آمریکایی به «سی‌بی‌اس نیوز» گفتند که انتظار می‌رود حمله بزرگ ایران به اسرائیل در روز جمعه انجام شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، تل‌آویو در حال آماده شدن برای بدترین سناریو، یعنی احتمال حمله مستقیم ایران به خاک اسرائیل در تلافی حمله تقریباً دو هفته پیش اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق است که منجر به کشته شدن (شهادت) هفت افسر نظامی ایران شد. به اعتقاد مقامات آمریکایی این سناریو ممکن است ظرف چند ساعت آینده محقق شود.

دو مقام آمریکایی به «سی‌بی‌اس نیوز» گفتند که انتظار می‌رود حمله بزرگ ایران به اسرائیل در روز جمعه انجام شود و احتمالا شامل پرتاب بیش از ۱۰۰ پهپاد و ده‌ها موشک به سمت اهداف نظامی در اسرائیل باشد.

این مقامات گفتند که دفاع در برابر حمله‌ای به این بزرگی برای اسرائیلی‌ها چالش برانگیز خواهد بود. البته این مقامات امریکایی، امکان اینکه ایران برای جلوگیری از تشدید تنش، حمله‌ای در مقیاس کوچکتر انجام دهد را نیز محتمل می‌دانند، ولی معتقدند به هر حال حمله ایران قریب الوقوع است.

تهران هنوز به طور علنی نشان نداده که حمله انتقامی موردنظرش چگونه یا چه زمانی خواهد بود، بنابراین مشخص نیست که رهبران ایران تا کجا پیش خواهند رفت. اگر آن‌ها تصمیم به حمله مستقیم به اسرائیل بگیرند، بیم آن می‌رود که جنگ جاری اسرائیل و حماس، به یک درگیری منطقه‌ای بسیار گسترده‌تر تبدیل شود.

با توجه به اینکه انتظار می‌رود ایران در هر زمان حمله تلافی‌جویانه‌ای علیه اسرائیل انجام دهد، وزارت خارجه ایالات متحده روز پنجشنبه به امریکایی‌های مقیم اسرائیل هشدار داد که به خارج از شهر‌های بزرگی که سیستم دفاع موشکی گنبد آهنین در آن‌ها فعال است، سفر نکنند.

Share