مدیرکل پست گیلان خبر داد:

سرشماری ۱۴۰۵ بدون جی. نف امکان‌پذیر نیست | تفاهم نامه‌ ساخت پلاک هوشمند با ۵۴ شهرداری

مدیرکل پست گیلان گفت: نصب پلاک هوشمند لازمه تحقق دولت الکترونیک بوده و کومله اولین شهری است که صددرصد آماده اجرای دولت الکترونیک می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا محمدحسین هوشنگی در آیین ایجاد پایگاه داده اطلاعات مکان محور (جی. نف) در شهر کومله، با بیان اینکه در راستای اجرای نظام ملی نشانی استاندارد و تحقق مصوبات کارگروه شهرستانی جی. نف در شهرستان لنگرود و با همکاری شهرداری کومله، پایگاه نشانی و اطلاعات املاک این شهر را راه اندازی کردیم، گفت: در بانک ابتدایی حدود ۱۶ هزار واحد مسکونی و تجاری و سایر اقلام ملکی را ثبت کرده بودیم، اما با توجه به توسعه شهری، نیاز به بازنگری داشتیم و لذا ایجاد پایگاه‌های جدید را در دستور کار قرار دادیم.

وی ایجاد پایگاه داده مکانی را لازمه نظام نشانی استاندارد (جی. نف Geo Coded National Address File) دانست و افزود: باید این طرح را به اتمام برسانیم، زیرا در آستانه سرشماری ۱۴۰۵ قرار داریم که بدون جی. نف امکان‌پذیر نیست.

مدیرکل پست گیلان اجرای نظام نشانی استاندارد را گامی بزرگ در جهت تحقق دولت الکترونیک دانست که برای شهر کومله رقم خورد و عنوان کرد: با راه اندازی پایگاه داده مکانی ارتباط بین دستگاهی برخط می‌شود و تبادل اطلاعات به صرفه جویی در زمان و توزیع درست منابع کمک می‌کند.

هوشنگی اجرای نظام نشانی استاندارد در سطح شهرها و روستاها را در دستور کار دولت و استاندار گیلان دانست و متذکر شد: در حال حاضر ۳۵ روستای استان آماده ایجاد پایگاه داده مکانی هستند که به زودی به ۷۵ روستا می‌رسد.

وی با بیان اینکه تفاهم نامه‌های ساخت پلاک هوشمند با کلیه ۵۴ شهرداری استان منعقد شده است، گفت: مردم می‌توانند به دفاتر پستی مراجعه کنند و درخواست پلاک هوشمند بدهند تا نظام نشانی استاندارد در استان با سرعت اجرا شود.

مدیرکل پست گیلان اجرای نظام نشانی استاندارد را در راستای کارگروه اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار کرد: شهر کومله در ایجاد پایگاه داده مکانی پیشرو است و زیرساخت‌های مناسب از جمله فیبر نوری و پروژه ممیزی را فراهم کرده و لذا به سرعت می‌تواند به عنوان شهر هوشمند به مردم در سطح کشور خدمات ارائه کند.

هوشنگی با بیان اینکه شهروندان کومله می‌توانند بدون مراجعه به شهرداری خدمات دریافت کنند، ادامه داد: با پایگاه جی. نف می‌توان از هر نقطه کشور به اطلاعات شهر کومله به صورت برخط دسترسی داشت و قابلیت‌های این شهر در همه بخش‌های اقتصادی و تولیدی و گردشگری را مشاهده کرد و این اطلاعات را در اختیار ذی‌نفعان قرار داد.

وی جی. نف را زبان مشترک دستگاه‌های اجرایی دانست و تاکید کرد: جی. نف به توزیع درست منابع و شفافیت در ارائه خدمات کمک می‌کند.

مدیرکل پست گیلان نصب پلاک هوشمند را آخرین گام در ایجاد پایگاه داده مکانی دانست و بیان کرد: شهروندان صاحب نشانی استاندارد می‌شوند و مراکز خدمات رسان در سطح کشور دیگر با چندگانگی آدرس مواجه نخواهند بود.

وی با اشاره به نامگذاری کلیه معابر شهر کومله، تصریح کرد: کلیه ساختمان‌ها نیز دارای پلاک هوشمند خواهند شد؛ در واقع نصب پلاک هوشمند لازمه تحقق دولت الکترونیک بوده و کومله اولین شهری است که صد درصد آماده اجرای دولت الکترونیک می‌شود.

لنگرود در اجرای فیبر نوری جزو شهرستان‌های پیشگام بوده است

محمدرضا جلالی، فرماندار لنگرود نیز، با تاکید بر لزوم ارتقای مدیریت بهبود یافته شهری در قالب هوشمندسازی، اظهار کرد: هوشمندسازی به اجرای دولت الکترونیک کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه مردم در دولت الکترونیک شفاف و بدون دغدغه خدمات مورد نظر را از دستگاه‌ها به ویژه شهرداری‌ها اخذ می‌کنند، گفت: شهرستان لنگرود در اجرای فیبر نوری جزو شهرستان‌های پیشگام بوده است.

فرماندار لنگرود در ادامه به عملیات اخیر سپاه پاسداران علیه رژیم صهیونیستی اشاره کرد و ادامه داد: شاهد ایجاد بازدارندگی هستیم و این پیام را به دنیا مخابره کردیم که برای دفاع از کیان جمهوری اسلامی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.

جلالی از مردم خواست با حضور در صحنه‌های دفاع از انقلاب به تقویت آرامش و امنیت کشور کمک کنند و عنوان کرد: ملت ایران همواره از نیروهای مسلح حمایت می‌کنند.

وی همچنین به فرا رسیدن فصل زراعی اشاره کرد که همراه با تنش آبی و کاهش نزولات جوی است و یادآور شد: همه مسئولان پای کار هستند تا کشاورزان کمترین دغدغه را داشته باشند.

منوچهر مهدی پور، شهردار کومله نیز در ادامه، با اشاره به اهمیت کد پستی در امور اداری، تاکید کرد: کومله به عنوان اولین شهر در استان گیلان پلاک کوبی هوشمند را اجرا خواهد کرد تا این شهر را هوشمند معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه کومله در اجرای پروژه فیبر نوری نیز پیشگام بود، خاطرنشان کرد: با پایگاه داده مکانی، هنگام صدور پروانه ساختمانی برای هر واحد در همان لحظه کدپستی تعریف می‌شود.

Share