مدیرکل گردشگری گیلان خبر داد؛

اقامت مسافران در گیلان از ۱۳ میلیون نفر شب گذشت | سفر ۷۱۵ گردشگری خارجی به استان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: برآورد مسافران اقامت کننده در استان گیلان طی روزهای ۲۴ اسفند لغایت ۲۲ فرودین ۱۴۰۳ به بیش از ۱۳ میلیون نفر رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، ولی جهانی پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۳ با اشاره به گزارش ستاد هماهنگی خدمات سفر استان گیلان اظهار کرد: از ابتدای طرح نوروزی تا ۲۲ فرروردین ۱۴۰۳ بیش از ۲ میلیون خودرو وارد گیلان شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان از ورود حدود ۹ میلیون و ۴۹۸ هزار گردشگر به این استان خبر داد و اضافه کرد: این تعداد گردشگر و مسافر از ابتدای طرح نوروزی تاکنون از مبادی زمینی و هوایی وارد گیلان شدند.

جهانی از ثبت اقامت افزون بر ۱۳ میلیون نفر _ شب اقامت در گیلان خبر داد و بیان کرد: بر اساس داده‌های آماری۸۱.۵۰ درصد از تخت تأسیسات اقامتی ثابت تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی گیلان تکمیل شده است.

او از ورود ۷۱۵ گردشگر خارجی به گیلان خبر داد و افزود: این افراد دارای ملیت آذربایجان، روسیه، فرانسه، ترکیه، افغانستان، ترکمنستان، مصری، چینی، عراقی، اوکراینی، هلندی، آلمانی و ژاپنی بوده که این آمار به نسبت مدت مشابه سال گذشته افزایش ۲۴.۱۳ دصدی را نشان می‌دهد.

به گفته جهانی حدود ۱میلیون و ۱۴۹هزار نفر از موزه‌ها، بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری گیلان بازدید کردند.

Share