پس از قتل مهران سماک جوان انزلیچی؛

ادعای فارس: پروندۀ محکومیت سرهنگ جوانمردی دوباره بررسی می‌شود

مسئولین قوه قضائیه اطمینان دادند که حکم صادره در حال حاضر قابلیت اجرا ندارد و با تکمیل پرونده باید بررسی های جامع تری نسبت به آن صورت بگیرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، هشتم فرودین اعلام شد دادگاه نظامی رسیدگی کننده به پرونده «قتل عمد مهران سماک» جوان اهل انزلی که با شلیک گلوله در خیابان جان باخته،حکم قتل عمد و مجازات قصاص را برای سید جعفر جوانمردی، فرمانده انتظامی وقت بندرانزلی صادر کرد.

در همین راستا خبرگزاری فارس در ادعایی نوشت: “سید جعفر جوانمردی در اغتشاشات سال گذشته در حین ماموریت به دلیل شلیک گلوله‌ای ساچمه‌ای که منجر به کشته شدن فردی به نام مهران سماک شد، با تشخیص دادگاه به جرم قتل عمد به قصاص محکوم شد.
بسیاری معتقدند با توجه به اینکه این حادثه در حین ماموریت پلیس و در هنگام اغتشاشات اتفاق افتاده، حکمی سختگیرانه توسط قاضی صادر شده و عملا این موضوع منجر به تضعیف پلیس خواهد شد.
در همین رابطه با پیگیری خبرنگاران فارس از مسئولین قوه قضائیه مشخص شد این حکم قطعی نیست و به علت نقص های متعدد قرار است مجددا پرونده بررسی شود. مسئولین قوه قضائیه اطمینان دادند که حکم صادره در حال حاضر قابلیت اجرا ندارد و با تکمیل پرونده باید بررسی های جامع تری نسبت به آن صورت بگیرد”.

Share