رائفی‌پور با انتقاد از وعده‌های بی‌ارزش انتخاباتی:

دنبال این هستیم که دیگر کسی نتواند وعده‌های انتخاباتی بی‌ارزش بدهد

دبیرکل جبهه صبح ایران با بیان اینکه ما قبلا شفافیت را مطالبه می‌کردیم، گفت: امروز می‌بینم که حتی رقبا و مخالفان هم برای اینکه پُزَش را بدهند دم از شفافیت می‌زنند؛ این خیلی خوب است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایرنا، علی‌اکبر رائفی‌پور عصر سه‌شنبه در گردهمایی بزرگ مردمی صبح ایران در ورزشگاه شیرودی گفت: برای شروع مجلس باید روی گفتمان شفافیت و پاسخگو کردن مسئولان بایستید.

دبیرکل جبهه صبح ایران افزود: اینگونه نیست که شما تصور کنید ما شفافیت را فقط برای نماینده مجلس می‌خواهیم. جز مسائل امنیتی و نظامی همه چیز باید با مردم در میان گذاشته شود زیرا این جلوی بسیاری از فسادها را می‌گیرد.

رائفی‌پور عنوان کرد: ما قبلا هم اینها را مطالبه می‌کردیم. بخشی را هم دیدید که شفاف شد. همین امروز اگر بیش از ۲۰۰ نماینده داوطلبانه رای خود را شفاف می‌کنند به دلیل مطالبه مردم بوده است.

وی بیان کرد: اینگونه نبود که بنشینیم و بگوییم که حتما باید ۵ زن در لیست ما باشد این حرف‌ها چیست؟ مگر می‌خواهیم دکور بچینیم؟ اگر فردی حضور دارد مصاحبه صورت گرفته یا خودمان یا دوستان دیگری مصاحبه کرده‌اند. ما در این فضا باید به برخی از معتمدان اعتماد می‌کردیم.

دبیرکل جبهه صبح ایران در ادامه به برخی از بی‌اخلاقی‌ها اشاره کرد و گفت: شاید بپرسید چرا شما کار را زودتر شروع نکردید. روزی که ما کنفرانس خبری برگزار کردیم همان شب مجوز جبهه را گرفتیم. یعنی ما در عرض چند ساعت هماهنگی را انجام دادیم اما این شروع یک جریان است.

رائفی‌پور یادآور شد: نخست اینکه ما پیروز هستیم به دلیل اینکه گفتمان را همه امروز در کشور فریاد می‌زنند و این اتفاق افتاده «چو صد آید، ۹۰ هم پیش ماست.»

وی گفت: امروز من نگاه می‌کنم و می‌بینم که حتی رقبا و مخالفان هم برای اینکه «پُزَش را بدهند دم از شفافیت می‌زنند» این خیلی خوب است.

رائفی‌پور افزود: می‌بینم نماینده‌ای که تا همین دیروز از شفافیت حمایت نمی‌کرد گفته است که من به این جبهه می‌پیوندم و قول می‌دهم که شفاف شوم. همین که می‌پذیرد شفاف باشد نشانه موفقیت است.

دبیرکل جبهه صبح ایران ادامه داد: ما دنبال این هستیم که دیگر کسی نتواند وعده‌های انتخاباتی بی‌ارزش بدهد. هنوز جوهر نامه‌هایی که درخواست داده بودند آب خلیج فارس تا دریاچه ارومیه کشیده شود خشک نشده است. گفتند این را برداشته‌اند و با فتوشاپ درست کرده‌اند. یک مقدار نقشه را نگاه کنید.

وی گفت: اگر برخی داوطلبان را وِل کنند خلیج فارس را آسفالت می‌کنند و در مریخ چنار می‌کارند.

Share