رئيس اداره حفاظت محيط زيست لاهیجان خبر داد؛

در روزهای برفی لاهیجان ۹ شکارچی پرنده دستگیر شدند

رئیس اداره حفاظت محیط زیست لاهیجان از دستگیری ۹ شکارچی پرنده همزمان با بارش برف سنگین در این شهرستان خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، علی امیری، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لاهیجان گفت: با توجه به بارش برف و لزوم حفاظت و حراست از عرصه‌های طبیعی با انجام گشتهای مستمر شبانه‌روزی حتی در روزهای تعطیل موفق به دستگیری ۹ شکارچی شدیم که پس از تنظیم صورتجلسه اقدامات قانونی انجام شد.

وی افزود: از این افراد متخلف ۹ قبضه سلاح شکاری کشف و ضبط شد و پرونده آنان پس از سیر مراحل قانونی به دستگاه قضا تحویل داده شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست لاهیجان با اشاره به وجود تالاب بین المللی امیرکلایه گفت: غالب پرندگان مانند چنگر، قو و اردک برای زمستان گذرانی به ویژه همزمان با ریزش برف سنگین به این تالاب می‌آیند که متاسفانه این پرندگان بی‌دفاع توسط عده‌ای از افراد سودجود شکار می‌شوند.

امیری افزود: به دلیل سرمای هوا و بارش برف برای حفاظت از حیات وحش این شهرستان همکارانم در اداره و پاسگاه محیطبانی با استمرار گشت و پایش مناطق همچنان به وظیفه خود ادامه می‌دهند.

 رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لاهیجان از همه مردم طبیعت‌دوست خواست تا با پرندگان مهربانتر بوده و به جای شکار و صید آن‌ها با استفاده از دانه‌پاشی و تغذیه در روزهای برفی یاریگر این حیوانات باشند.

امیری افزود: همچنین در صورت مشاهده شکار و ضبط اسلحه با توجه به شروع فصل زادآوری حداکثر مجازات  قانونی در انتظار متخلفان خواهد بود.

Share