فاطمه شیرزاد تاکید کرد:

حضور زنان در انتخابات نشانه توسعه‌یافتگی سیاسی است؛ انصراف نمی‌دهم!

اندیدای دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از رشت و خمام با اشاره به حضور بانوان فعال در حوزه‌های مختلف فرهنگی، آموزشی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی گفت: حضور زنان در انتخابات نشانه توسعه یافتگی سیاسی جامعه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، فاطمه شیرزاد، کاندیدای دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از رشت و خمام، ضمن دعوت حداکثری از عموم شهروندان برای مشارکت در انتخابات به ویژه بانوان، تاکید کرد: بانوان به عنوان نیمی از جمعیت ایران در انتخابات پیش رو نقش موثر و مهمی دارند و مشارکت سیاسی آنان شاخص و حائز اهمیت در فرآیند توسعه پایدار است.

وی با اشاره به سخنرانی اخیر مقام معظم رهبری پیرامون نقش اجتماعی و سیاسی زنان در آینده، افزود: رهبری در سخنان خود بار سنگین‌تر و صریحی برای زنان در نظر گرفتند که نه تنها خودشان رأی دهند بلکه باید خانواده‌شان را به حرکت در بیاورند و این مهم بدین معناست که زنان نقش کلیدی در خانواده دارند و این تکلیف در انتخابات بیش از هر زمانی سنگین‌تر می‌شود.

شیرزاد، با اشاره به کناره‌گیری برخی بانوان به نفع کاندیداهای مرد در رشت، ادامه داد: حضور زنان در عرصه سیاسی نشانه توسعه‌یافتگی است و هیچ تفاوتی در هوش زنان و میزان قدرت آن‌ها در پذیرش شغل‌های اجتماعی وجود ندارد لذا زنان و مردان به یک میزان قابلیت حضور و بروز ایده‌ها در مجلس شورای اسلامی دارند.

وی با بیان اینکه این شیوه‌ انصراف را نمی‌پسندم، خاطر نشان کرد: برخی به ما پیشنهاد کناره گیری به نفع فلان کاندیدا و بهمان کاندیدا را می‌دهند که پاسخ بنده به آن‌ها اینست؛ به نفع هیچ کس کناره‌گیری نمی‌کنم.

کاندیدای دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از رشت و خمام تصریح کرد: زنان مشکلات جامعه به ویژه مشکلات جامعه زنان و خانواده‌ها را بیشتر می‌شناسند و سبک مدیریتی آن‌ها با مردان متفاوت است و جا دارد که امروز جامعه زنان مرکز استان در پارلمان یک نماینده از جنس خود داشته باشند.

وی با بیان اینکه در سطح شهر رشت تاکنون با شور انتخابات ویژه‌ای مواجه هستیم؛ ادامه داد: در رشت به دلیل حضور کاندیداهای مختلف، نتیجه انتخابات غیرقابل پیش‌بینی‌ است اما با همت بانوان حوزه‌ مرکزی گیلان می‌توان نتیجه انتخابات در رشت و خمام را به نفع بانوان تغییر داد.

شیرزاد با اشاره به تجربه ۸ ساله خود در پارلمان محلی رشت و سرکشی از روستا و نقاط دور و نزدیک در این شهر تصریح کرد: بسیاری از مشکلات در روستا توسط فکر و اندیشه و بازوی توانمند زنان قابل پیگیری و حل شدنی است.

وی با بیان اینکه مرکز استان (رشت و خمام) از سال ۱۳۸۷ تاکنون نماینده زن در مجلس نداشته؛ اظهار کرد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری، شأن زن بالاتر از وزیر یا نماینده مجلس است لذا نقش فرهنگی و اجتماعی زنان با ارزش‌تر از نقش‌های شغلی محسوب می‌شود بر این اساس، مقام معظم رهبری در یکی از سخنرانی‌های خود تاکید کردند که زنان باید در مراکز تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر عمده حاکمیتی حضور پیدا کنند و این تناقض نیست بلکه ارزش‌گذاری براساس تعداد زنان حاضر در مجلس بوده اما حتما زنانی در تصمیم‌سازی‌ها باید باشند و فرهنگ جامعه به سمتی برود که زنان هم‌پای مردان خود را کاندیدا کنند تا بر اساس شعور و درایت به جان سیاست عاطفه بخشند.

Share