در پی اهانت عراقی‌ها؛

واکنش تند استرالیا: علیرضا فغانی و خانواده‌اش تحت حمایت ما هستند

فدراسیون فوتبال استرالیا به دنبال اقدامات جنجالی طرفداران عراق پس از بازی با اردن از علیرضا فغانی حمایت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، فدراسیون فوتبال استرالیا پس از اتفاقات بین بازی عراق و اردن از علیرضا فغانی حمایت کرد.

همچنین گروهی از روزنامه‌نگاران که در کنفرانس مطبوعاتی پس از بازی با خسوس کاساس، سرمربی تیم ملی عراق، درگیری لفظی داشتند آیدی کارتشان ضبط شده و از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا با محرومیت مواجه شدند.

عراق روز گذشته با نتیجه ۲-۱ مقابل اردن پیش افتاده بود و پیش بینی می‌شد که پس از گل ایمن حسین به دور یک چهارم نهایی صعود می‌کند‌‌. بازیکن عراق برای شادی پس از گل ترجیح داد که شادی پس از گل بازیکنان اردن بعد از گل اول‌شان را مورد تمسخر قرار بدهد. فغانی به همین دلیل کارت زرد دوم را به ایمن حسین نشان داد.

عراق برتری‌اش مقابل اردن پس از این اخراج را از دست داد و با گل‌های دقیقه ۹۵ و ۹۷، در نهایت با نتیجه ۳-۲ در ورزشگاه بین المللی خلیفه شکست خورد.

پس از بازی، داور ایرانی که از اواخر سال ۲۰۱۹ در استرالیا حضور دارد و در لیست داوران استرالیایی جام ملت‌های آسیا قرار دارد، به شدت از سوی هواداران عراقی در فضای مجازی مورد سرزنش قرار گرفت. این اقدام شامل نظراتی در رسانه‌های اجتماعی، دادخواستی مبنی بر اخراج او از جام ملت‌ها و انتشار اطلاعات شخصی او در فضای مجازی بود.

فدراسیون فوتبال استرالیا در بیانیه‌‌ای با حمایت از فغانی نوشت: “ایمنی و رفاه تمام کارکنان فدراسیون فوتبال استرالیا و اعضای جامعه فوتبال استرالیا اولویت ما است. فدراسیون دائماً با علیرضا در تماس است و از او و خانواده‌اش حمایت می‌کند. فوتبال استرالیا همچنین با e-Safety و آژانس‌های مجری قانون مربوطه در این مورد همکاری می‌کند.”

همچنین کنفدراسیون فوتبال آسیا هم در حمایت از فغانی نوشت: “در حالیکه AFC در مورد عملکرد داوران اظهار نظر نمی‌کند، ما هر گونه تهدید، آزار و اذیت یا افشای اطلاعات شخصی را که داوران، بازیکنان، مقامات و همه ذینفعان ما را هدف قرار می‌دهد، به شدت محکوم می‌کنیم. کنفدراسیون فوتبال آسیا هر نوع رفتار غیرقانونی و خشونت آمیز را به شدت محکوم می‌کند و در برابر چنین اقداماتی واکنش نشان می‌دهد. AFC از اتفاقاتی که در جریان کنفرانس مطبوعاتی پس از بازی دیدار دو تیم عراق و اردن رقم خورد، عمیقاً ناراحت است و تصمیم سریع گرفته تا افراد خاطی را نه تنها در جام ملت‌های فعلی بلکه همچنین در مسابقات آتی AFC محروم کند.”

Share