یادداشت وارده؛

تصمیم بزرگ مردم به نام «تغییر وضع موجود» در گرو یک رخداد تاریخی

محمد شیخان یک گیلانی مطرح در سطح کشور بوده که با دارا بودن مسولیت‌های مهم در جمع مسئولان طراز اول شناخته شده می‌باشد.

محمد شیخان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، یکی از مخاطبان در یادداشتی نوشت:

اگر یک نماینده‌ی مجلس، در عمل، خود را نه تنها نماینده موکلین حوزه‌ی انتخابیه‌ی خویش، که نماینده‌ی ملّت و کشور بداند، دفاع از حقوق ملّت و کشور را در هنگامه‌ی تعارض و تضارب ثروت و قدرت طبقات و گروه‌های سیاسی، کاری بسیار پرمانع و دشوار می‌یابد. آزمون بزرگ و دشوار ایفای نقش نمایندگی مجلس در این عرصه‌ها، به عناصری بیش از و غیر از یک تخصّص علمی مورد نیاز قانون‌گذاری برای اداره‌ی امور کشور، نیازمند است.

یک نماینده‌ی خوب کسی بوده و هست که نصاب قابل قبولی از عناصری چون جامع‌نگری، واقع‌بینی، تیزهوشی و موقع‌شناسی، درک دقیق از نیازها و ضرورت‌ها و مطالبات واقعی جامعه، زمان‌آگاهی و درک درست از شرایط جهان و جایگاه کشورش در آن و خود را داشته باشد. به طور طبیعی، همه‌ی کسانی که بر کرسی نمایندگی مجلس تکیه می‌زنند، بهره‌ی یکسانی از ویژگی‌ها و عناصر یادشده ندارند. هر نماینده‌ای به اندازه‌ای که از این ویژگی‌ها بهره‌مند باشد، به همان میزان در جامعه و تاریخ جایگاه پیدا می‌کند.

محمد شیخان متولد ۱۳۵۵ فرزند تولد یافته تالش، که این روزها، نامش در استان گیلان بیش از هر زمان دیگری به گوش می‌رسد، شخصیتی ملی است که در حوزه انتخابیه تهران هم تا آخرین لحظه هم احزاب و گروه‌های سیاسی به دنبال دعوت از او برای قرار گرفتن در لیست‌های انتخاباتی بودند، اما عرق و تعصب او به استان خود و زادگاهش، همراه با دعوت مردمان غیرتمند منطقه تالش، و شهرستان‌های هشتپر، رضوانشهر، ماسال و شاندرمن باعث تصمیمی بزرگ برای تغییر حوزه انتخابیه از پایتخت به دیار خود شد. وی در همین مدت کوتاه، فارغ از چهارچوب‌های سنتی و قالبی، با اتکا به مردم پیش آمد و اعتماد مردم را به دست آورد و نشان داده که «حفظ اعتماد مردم و پیگیری مطالبات آن‌ها» بالاترین اولویتش است.

تحرک، دغدغه مندی، کار جهادی و انقلابی‌گری به عنوان بخشی از ویژگی‌های محمد شیخان را باید گمشده‌ی سال‌های دور و نزدیک مردم منطقه تالش و شهرستان‌های هشتپر، رضوانشهر، ماسال و شاندرمن دانست. مردمان تالش بزرگ با تاریخی بلند و حماسی و جغرافیایی منحصر به فرد با وجود همه‌ی خدمات صورت گرفته اما هنوز آن گونه که شایسته و بایسته است مورد ارج و توجه قرار نگرفته‌اند و همواره فقدان یک نماینده مردمی، شجاع و آگاه به امور که در مرکز بتواند صدای رسای این مردم و مدافع حقوق آنان باشد احساس می‌شود.

محمد شیخان یک گیلانی مطرح در سطح کشور بوده که با دارا بودن مسولیت‌های مهم در جمع مسئولان طراز اول شناخته شده می‌باشد و همین مطرح بودن او باعث آینده‌ای درخشان برای تالش و همچنین گیلان خواهد بود. متانت، ادب، تجربه بالا و اعتقاد به کار تیمی و استفاده از تجربه با تجربه‌ها در کنار توجه به جوانان، داشتن برنامه مدون برای توسعه منطقه، ارتباط نزدیک با مدیران ارشد و ده‌ها ویژگی مثبت باعث فاصله زیاد محمد شیخان با رقبای خود شده است. هیچ کدام از رقبای شیخان از پتانسیل‌های او برخوردار نبوده و همین داشته‌های او باعث اقبال شدید مردم به این نامزد انتخابات شده است.

مردم منطقه تالش و شهرستان‌های هشتپر، رضوانشهر، ماسال و شاندرمن و روستاهای این منطقه می‌خواهند پس از سال‌ها به کسی رأی دهند که دغدغه‌های آنان را بدون لکنت بیان کند و برای پیشرفت و توسعه این دیار گام بردارد. محمد شیخان می‌تواند به پشتوانه رای بالای مردم برای رسیدن به آرزوهای آنان، تلاش نماید، تلاشی که حاصل از ایجاد یک رخداد تاریخی به نام «تغییر» در ۱۱ اسفند ماه سال جاری خواهد بود.

پیام آن رخداد تاریخی نیز روشن خواهد بود و آن این است: «احیاء عزت تالش بزرگ و کار و توسعه فارغ از مرزبندی‌های گذشته و تبعیضات نابجا»

Share