معاون عمرانی استاندار گیلان؛

روگذر تنها می‌تواند بخشی از ترافیک رشت را برطرف کند / اهمیت راه اندازی خطوط ۳ و ۴ کارخانه کمپوست

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان با بیان اینکه برطرف کردن معضل ترافیک از موضوع‌های مهم شهر رشت محسوب می‌شود، تصریح کرد: اکنون شاهد احداث تقاطع‌های غیر همسطح در سطح شهر رشت هستیم و این تحرک مردم را امیدوار کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، موسی فکور امروز پنجشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۲ در نشست مجمع نمایندگان گیلان با مدیریت شهری با اشاره به اینکه شهر رشت ویترین استان گیلان است، اظهار کرد: اگر خدماتی بخواهد به شهر رشت ارائه شود به سایر شهرهای استان تسریع پیدا می‌کند و این خدمات را در حوزه‌های دیگر خواهیم داشت.

وی به موضوع قیر و آسفالت برای معابر شهر رشت اشاره کرد و افزود: به مسئولان کشوری اعلام کردیم خودروها از تمام کشور از مسیر و خیابان‌های شهر رشت عبور می‌کنند و زیرساخت‌های استان گیلان به ویژه شهر رشت برای استفاده شهروندان این استان و شهر کافی نیست تا برسد به مسافران و گردشگرانی که بخواهند وارد آن شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان با بیان اینکه برطرف کردن معضل ترافیک از موضوع‌های مهم شهر رشت محسوب می‌شود، تصریح کرد: اکنون شاهد احداث تقاطع‌های غیر همسطح در سطح شهر رشت هستیم و این تحرک مردم را امیدوار کرده است.

فکور، وجود کنارگذر را یک اصل مهم و اولویت شهر رشت خواند و بیان کرد: اجرای پروژه‌های روگذر تنها می‌تواند بخشی از ترافیک شهر را برطرف کند و می‌طلبد با تلاش نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی اعتبارات ملی برای معضل ترافیک رشت در نظر گرفته شود.

وی بر همراهی مسئولان استانی و ملی برای توسعه زیرساخت‌های شهر رشت تاکید کرد و گفت: به عنوان حوزه عمرانی آمادگی داریم با همراهی دستگاه‌های اجرایی موانع پیش روی رشت را رفع کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان با تاکید براینکه موضوع پسماند سراوان رشت را با جدیت پیگیری می‌کنیم، اذعان کرد: موضوع شیرابه پسماند لندفیل سراوان برای ما مهم است و به محض اینکه موضوع پیمانکار قبلی حل و فصل شود، پیمانکار وجود دارد که ظرف کمتر از یک ماه بتوانیم معضل شیرابه سراوان را برطرف کنیم.

فکور، به اهمیت راه اندازی خطوط ۳ و ۴ کارخانه کمپوست رشت اشاره کرد و یادآور شد: نمایندگان مجلس و مسئولان استان هر قدر بتوانیم در حوزه مطالبه‌گری همراه باشیم می‌توانیم مسائل را به نتیجه و سرانجام برسانیم.

وی با اشاره به اینکه بخش اعظم بودجه در تهران و در اختیار وزرا است، خاطرنشان کرد: نیازمند همراهی همدیگر هستیم و در این راستا در بحث منافع استان، منافع مردم و منافع ملی باید سلیقه‌ها را کنار بگذاریم و به دنبال خدمت به مردم باشیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان به همراهی مردم با آرمان‌های انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: مردم برای جبران کم کاری‌ها انتظار خدمت از مسئولان را دارند و این امر نیازمند کار جهادی است.

Share