انسیه خزعلی اعلام کرد؛

آغاز طرح پیشگیری از «طلاق» در برخی استان‌ها | زنان خانه‌دار روستایی بیمه می‌شوند

به گفته معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، اقدام در جهت پیشگیری از طلاق در برخی استان‌ها آغاز شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، به نقل از ایسنا، انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری در دومین کنگره ملی زنان تاثیرگذار، اظهار کرد: امیدوارم حرکتی که در کنگره زنان تاثیر گذار شروع شده اثر خود را برای تعامل بیشتر بین زنان به زودی و در آینده نزدیک نشان دهد.

وی ادامه داد: دو حرکت را در بخش توانمندی زنان و آسیب زدایی از زنان و خانواده در پیش گرفتیم و هر دو حرکت به ثمرهای خوبی رسیده است؛ نمونه آن مصوبه‌ای است که در برخی استان‌ها در خصوص پیشگیری از طلاق آغاز شده و مصوبه دیگر حرکتی است که برای کسب و کار خانواده محور در پیش گرفتیم و بیش از ۸۰۰۰ زن سرپرست خانوار را تحت پوشش قرار دادیم.

خزعلی با بیان اینکه ۱۲ حرکت جدید و کار نو در این دولت برای زنان صورت گرفته است، تاکید کرد: یکی از اقدامات بحث ارتقاء ساختار و اعتباری است که برای زنان در نظر گرفته شد؛ چه در یک درصد بودجه که دستگاه‌ها مکلف شدند به بحث زن و خانواده اختصاص دهند و چه اعتبارات مجزایی که در سفرهای استانی در نظر گرفته می‌شود. از سوی دیگر بیمه ناباروری و بیمه زنان باردار تا پایان شیردهی را اجرا کردیم. امسال برای بیمه اجتماعی برای زنان خانه دار روستایی بودجه تخصیص داده شد. دولت صادق الوعد توانسته تعدادی از وعده‌های خود را اجرایی کند. سایر وعده‌ها را با دانش و تجربه شما انجام می‌دهد.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری توضیح داد: این معاونت امسال رویداد کلان خانواده و فرهنگ عامه را در ۹ کارگروه راه اندازی و شروع کرد. اختصاص یک درصد بودجه دستگاه‌ها به حوزه زنان و خانواده گرچه با بودجه دو حوزه دیگر ادغام شد اما از نظر اعتبار سه برابر می‌تواند باشد تا در راستای آسیب شناسی حوزه زنان و توسعه فعالیت آنها استفاده شود.

Share