در فاصله یک ماه تا آغاز جام ملت‌ها

کارلوس کی‌روش از قطر اخراج شد

در فاصله یک ماه تا آغاز جام ملت‌های آسیا، فدراسیون فوتبال قطر تصمیم گرفت به همکاری خود با کارلوس کی‌روش پایان بدهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، کارلوس کی‌روش که در جام جهانی ۲۰۲۲ هدایت تیم ملی ایران را بر عهده داشت، پس از پایان این رقابت‌ها ایران را ترک کرد و با فدراسیون فوتبال قطر قرارداد امضا کرد تا به عنوان جانشین فلیکس سانچز، این تیم را در جام ملت‌های آسیا هدایت کند.

کارلوس کی‌روش در این مدت بازیکنان جدیدی را به تیم ملی قطر فراخواند تا در کنار تلاش تغییر نسل این تیم، شاگردان خود را برای مسابقات جام ملت‌های آسیا و همچنین صعود به دور بعدی رقابت‌ها جام جهانی آماده کند.

تیم ملی قطر در‌ این مدت مسابقات جام طلایی شرکت کرد و موفق شد مکزیک را شکست بدهد و همچنین در دو مسابقه اخیر خود در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ هم نتایج خوبی کسب کرده بود و افغانستان را با نتیجه ۸-۱ و هند را با نتیجه ۳-۰ شکست داد. شاگردان کی‌روش البته در مسابقات چهارجانبه اردن برابر ایران شکست خوردند که این موضوع باعث انتقاد هواداران قطری شد.

با این حال امروز و در شرایطی که حدود یک ماه تا آغاز جام ملت‌های آسیا باقی مانده است، منابع نزدیک به فدراسیون فوتبال قطر و کارلوس کی‌روش خبر دادند که این فدراسیون در حال مذاکره است تا تصمیمی عجیب کارلوس کی‌روش را از سمت خود برکنار کند.

به نظر نارضایتی بازیکنان از همکاری با کی‌روش و همچنین مسائل مربوط به آکادمی اسپایر و امکانات پزشکی که سرمربی پرتغالی به صورت اختصاصی برای تیم ملی قطر در نظر گرفته بود، از دلایل تصمیم فدراسیون فوتبال قطر برای اخراج کی‌روش از سمت خود هستند، چرا که قطری‌ها عقیده دارند او بالاترین امکانات پزشکی را در اختیار دارند.

این یک تصمیم غیرمنتظره برای مدافع عنوان قهرمانی جام ملت‌ها است که حالا با این تصمیم، فوتبال آسیا را هم در آستانه جام ملت‌های ۲۰۲۳ قطر سورپرایز کرده و باید دید چه کسی را جایگزین سرمربی مشهور پرتغالی خواهد کرد.

Share