با حضور نماینده ولی فقیه و استاندار گیلان؛

پیکر شهید مدافع حرم “یعقوبی” بر روی دستان مردم رشت تشییع شد

پیکر شهید مدافع حرم تازه تفحص شده «محمدرضا یعقوبی» با حضور پرشور مردم ولایتمدار رشت، نماینده ولی فقیه در استان و استاندار گیلان تشییع شد.

تشییع پیکر شهید مدافع حرم محمدرضا یعقوبی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مراسم تشییع پیکر شهید مدافع حرم محمدرضا یعقوبی صبح امروز (پنجشنبه) با حضور پرشور مردم شهید پرور رشت، خانواده‌ معزز شهدا، بسیجیان، پاسداران و سایر اقشار مختلف مردم و با حضور آیت‌الله رسول فلاحتی ‌نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت، اسدالله عباسی استاندار گیلان و سردار حمید دامغانی فرمانده سپاه قدس استان در این شهر برگزار شد.

این مراسم که از مقابل سپاه ناحیه مرکزی رشت و با قرائت زیارت عاشورا  آغاز شد، تشییع کنندگان، پیکر مطهر این شهید مدافع حرم را با شعارهای «لا اله الا الله»، «الله اکبر» و «این گل پرپر ما هدیه به رهبر ما» بدرقه کردند.

مردم ولایتمدار شهر رشت با حضور پرشور خود در مراسم تشییع پیکر پاک شهید تازه تفحص شده مدافع حرم محمد رضا یعقوبی، بار دیگر با امام راحل، رهبر معظم انقلاب، شهدا و به ویژه شهدای مدافع مدافع حرم تجدید بیعت کرده و انزجار خود را از استکبار و رژیم منحوس صهیونیستی اعلام کردند.

شهید مدافع حرم «محمدرضا یعقوبی» یکی از شهدای مدافع حرم است که طی روزهای اخیر پیکر مطهرش به همراه پیکرهای ۷ شهید مدافع حرم دیگر به ایران اسلامی بازگشته بود.

شهید محمدرضا یعقوبی که وکیل پایه یک دادگستری بود سال ١٣۴٢ در لنگرود متولد و پنج تیر ماه ٩۵ در سن ۵٣ سالگی در شهر حلب سوریه به فیض شهادت نائل شد، وی در دوران دفاع مقدس همرزم شهیدان کاوه و حسین املاکی بود.

گفتنی است؛ پیکر مطهر هشت شهید مدافع حرم که به تازگی به کشورمان بازگشته است برای طواف و زیارت حرم مطهر امام رضا(ع) عازم مشهد مقدس شد و پس از طواف در ضریح مطهر امام هشتم توسط خادمان آن آستان مقدس به زادگاه خویش رهپسار شدند.

پیکر مطهر شهید مدافع حرم محمدرضا یعقوبی پس از آیین تشییع، برای خاکسپاری به گلزار شهدای رشت منتقل شد.

Share