رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

نظارت و بازرسی از عرصه‌های دارویی و غذایی تشدید شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: تشدید نظارت و بازرسی بر واحد‌هایی که مستقیماً بر سلامت مردم موثر هستند، مورد توجه است.

معارفه معاون غذا و دارو

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، شورای معاونان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حضور دکتر محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سالن اجلاس معاونت غذا و دارو دانشگاه برگزار شد.

دکتر محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اهمیت غذا در نظام سلامت، اظهار کرد: با توجه به تهدیدات همه جانبه و اهمیت غذا در نظام سلامت، توجه به این بخش، لازم و ضروری است.

وی با اشاره به چالش‌های دارویی نیز افزود: دارو و توزیع متوازن آن در سراسر استان گیلان یکی دیگر از موضوعاتی است که مدیریت این بخش، حساس و نیازمند توجه جدی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اهمیت مکمل‌های غذایی و دارویی نیز بیان کرد: امروزه گسترش نیازمندی انسان به بخش وسیعی از غذا در سنین مختلف از جمله نوزادن و کودکان به ویژه در شیر خشک، تامین و توزیع و همچنین نظارت بر آن، مستلزم توجه است.

دکتر آشوبی، تامین و توزیع تجهیزات پزشکی را یکی دیگر از بخش‌های مورد توجه دانست و افزود: گیلان از استان‌های نیازمند به تامین و تجهیز به انواع تجهیزات پزشکی سرمایه‌ای است و خوش‌بختانه تلاش‌ها در این جهت، روبه رشد است.

وی با تأکید بر نظارت و بازرسی در معاونت غذا و دارو، تصریح کرد: تشدید نظارت و بازرسی بر واحدهایی که مستقیماً در سلامت مردم موثر هستند، مورد توجه است.

گفتنی است در این نشست از زحمات دکتر نسیبه یوسفیان تقدیر و دکتر فیروز سرودی به عنوان سرپرست معاونت غذا و دارو دانشگاه معرفی شد.

Share