دادستان عمومی و انقلاب آستارا تاکید کرد:

ثبت ۱۶ مورد کودک آزاری در بندر آستارا / جلوگیری از به کارگیری از اطفال و نوجوانان

همدمی با اشاره به اهمیت فعالیت اورژانس اجتماعی در حوزه حمایت از اطفال و نوجوانان تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون گزارش ۱۶ مورد کودک آزاری در شهرستان به ثبت رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، دادستان عمومی و انقلاب آستارا در جلسه کارگروه حمایت از اطفال و نوجوانان در دادگستری این شهرستان با اشاره به لزوم افزایش نظارت بر اصناف درعدم به کارگیری از اطفال و نوجوانان در این مشاغل اظهار کرد: توجه به این مسأله یک الزام ضروری بوده و نهادهای متولی‌ همواره در دستور کار خود قرار دهند.

یاسر همدمی با اشاره به لزوم مشارکت همه نهادهای مرتبط با حوزه مدیریت مبارزه با مواد مخدر بیان کرد: بهزیستی باید با مدیریت این حوزه در جهت جلوگیری از اعتیاد سرپرستان خانوار به این بلای خانمان سوز نمام توان خود را به کار بسته تا به خانواده کمترین آسیب از این مورد وارد شود.

همدمی با اشاره به اهمیت فعالیت اورژانس اجتماعی در حوزه حمایت از اطفال و نوجوانان تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون گزارش ۱۶ مورد کودک آزاری در شهرستان به ثبت رسیده که ۹ مورد کودک دختر و ۷ مورد کودک پسر بوده و با بررسی کارشناسان تیم‌های سیار بهزیستی ۷ مورد آسیب جسمی، ۶ مورد آسیب عاطفی و روانی و ۳ مورد غفلت و بی‌توجهی به ثبت رسیده و مدعی العموم در راستای اعمال و اجرای صریح قانون و حمایت از اطفال و نوجوانان به طور جد در این حوزه گام بر می‌دارد.

وی با اشاره به اینکه با نظارت والدین و خانواده‌ها به طور نتیجه بخش می‌توان جلوی اغفال نوجوان و گرفتار شدن آنان از ابتلا به مواد مخدر را گرفت، بیان کرد: آموزش و پرورش نیز باید در کنار خانواده، با آموزش در مدارس و پر کردن خلأهای آموزشی آسیب‌های این حوزه را به حداقل ممکن برساند.

Share