مدیرعامل شرکت گاز گیلان:

رعایت نکات ایمنی، تضمین کننده پاییز و زمستانی آرام و امن است

مدیرعامل شرکت گاز گیلان با شروع سرما از همه مشترکین گاز درخواست کرد تا با رعایت نکات ایمنی و استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد، پاییز و زمستانی آرام و امن را در کنار خانواده خود سپری نمایند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، عیسی جمال نیکویی، مدیرعامل شرکت گاز گیلان درخصوص رعایت نکات ایمنی مصرف گاز اظهار داشت: مشترکین گاز طبیعی باید پیش از روشن کردن وسایل گرمایشی خود، از صحت و سلامت شیر و شیلنگ گاز، سلامت دستگاه و باز بودن مجرای دودکش اطمینان حاصل نمایند.

وی در همین راستا افزود: استفاده از لوله‌های بخاری مناسب، بست فلزی، دودکش مجهز به کلاهک H و مسدود کردن شیرهای گاز بدون استفاده به وسیله درپوش از دیگر مواردی هستند که رعایت آن‌ها می‌تواند تا حد بسیاری از بروز حادثه جلوگیری کند.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان یکی از دلایل وقوع گازگرفتگی به ویژه در استان‌های شمالی کشور را مسدود شدن مجرای دودکش به علت لانه‌گذاری پرندگان عنوان کرد و از همه مصرف کنندگان گاز طبیعی درخواست کرد تا حتما نسبت به بررسی وضعیت دودکش منازل خود اقدام نمایند.

جمال نیکویی در بخشی دیگر درخصوص نشت گاز در خانه‌های خالی گفت: بر اساس گزارشات به دست آمده از اتفاقات رخ داده در سالهای گذشته، بسیاری از موارد گازگرفتگی متعلق به خانه‌ها و اماکن ویلایی بوده که تنها چند بار در سال مورد استفاده قرار می‌گیرند و ساکنین آن بدون بررسی‌های ایمنی اقدام به روشن کردن بخاری کرده که بعلت نقص در فرایند اشتعال و گرمارسانی، موجب جمع شدن گاز مونوکسید کربن در ساختمان و بروز حادثه شده است.

وی با اشاره به اهمیت اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی در زمینه پیشگیری از بروز حوادث گاز، اظهار داشت: از همه سازمان‌های تبلیغی و آموزشی همچون صدا و سیما، آموزش و پرورش و رسانه‌های مکتوب و مجازی تقاضا داریم تا همانند گذشته شرکت گاز را درجهت نهادینه ساختن فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی در جامعه یاری رسانند.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان در پایان از همه مشترکین و مصرف کنندگان گاز درخواست کرد تا ضمن رعایت تمامی نکات ایمنی به ویژه موارد ذکر شده، به اطلاعیه‌های شرکت گاز که از طریق رسانه‌ها و کانال‌های ارتباطی شرکت اطلاع‌رسانی می‌شود، توجه کنند.

Share