حمایت آمریکا از فرزند نامشروع خود؛

یدیعوت آحارنوت: آمریکا فرماندهی جنگ غزه را بر عهده دارد

روزنامه عبری‌زبان «یدیعوت آحارنوت» گزارش داد که واشنگتن براساس منافعش در منطقه به جای تل‌آویو فرماندهی جنگ کنونی در غزه را بر عهده دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، روزنامه عبری‌زبان «یدیعوت آحارنوت» در گزارشی نوشت که آمریکا فرماندهی جنگ در غزه را به جای رژیم صهیونیستی بر عهده گرفته است.

این روزنامه عبری‌زبان همچنین نوشت، ورود هواپیماهای آمریکایی، مداخله آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا و اظهارات جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده و همچنین سفر قریب‌الوقع بایدن به اراضی اشغالی اموری هستند که حمایت تمام قد آمریکا از رژیم صهیونیستی را نشان می‌دهد و این کمک برای آنها، «با ارزش» است.

روزنامه یدیعوت‌ آحارنوت همچنین نوشت: «مرحله کنونی، مرحله‌ای دیپلماتیک است و به همین خاطر حمله زمینی به نوار غزه به تاخیر افتاده است و در جریان سفر بایدن به فلسطین اشغالی حمله زمینی انجام نخواهد شد.»

پیشتر نیویورک تایمز گزارش داد که تل‌آویو از واشنگتن ۱۰ میلیارد دلار کمک نظامی اضطراری خواسته است.

به گزارش آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا)، غزه در حال تجربه یک بحران انسانی است، در حالی که آب، غذا، سوخت و تجهیزات پزشکی در حال اتمام است و غیرنظامیان به دنبال هشدار رژیم صهیونیستی برای تخلیه مناطق شمالی غزه، به سمت منطقه جنوبی آن حرکت می‌کنند.

حماس در ۷ اکتبر عملیات طوفان الاقصی را آغاز کرد، یک حمله غافلگیرکننده چند جانبه شامل پرتاب موشک و نفوذ به سرزمین‌های اشغالی از طریق زمین، دریا و هوا.

برای یازدهمین روز متوالی، تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه با بمباران شدید جنگنده‌ها، حملات قایق‌های جنگی و توپخانه و هدف قرار دادن خانه‌ها، برج‌ها و ساختمان‌های مسکونی ادامه دارد، در حالی که ۶۴ درصد قربانیان این تجاوزات را کودکان و زنان تشکیل می‌دهند. در حالی که در این حملات بیش از ۱۰ هزار فلسطینی شهید و زخمی شده‌اند، صهیونیست‌ها به اجرای عملیات زمینی تهدید می‌کنند.

Share