سخنگوی صنف جایگاه‌داران سوخت:

کارت سوخت آزاد جایگاه‌ها کمتر شده و مردم هنوز عادت به شرایط جدید ندارند

سخنگوی صنف جایگاه داران سوخت کشور در رابطه با وضعیت خرابی تجهیزات سامانه سوخت پمپ بنزین‌ها و نوسازی آن‌ها اشاره کرد: این تجهیزات وارد نمی‌شود و متعلق به ۱۵ سال پیش است و فقط تعمیر می‌شوند اما چون قدیمی شده‌اند چند روز بعد از تعمیر باز هم خراب می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، رضا نواز، سخنگوی صنف جایگاه داران سوخت کشور در رابطه با وضعیت خرابی تجهیزات سامانه سوخت پمپ بنزین‌ها و نوسازی آن‌ها اشاره کرد: این تجهیزات وارد نمی‌شود و متعلق به ۱۵ سال پیش است و فقط تعمیر می‌شوند اما چون قدیمی شده‌اند چند روز بعد از تعمیر باز هم خراب می‌شوند. در این شرایط باید نوسازی کنیم؛ یکسال و نیم پیش گفتند بومی‌سازی شده است اما خبری نیست. آمار خرابی پمپ بنزین‌ها بسیار بیشتر از استاندارد است.

صف‌های طولانی بنزین در تهران شهروندان را خسته کرده است، از گوشه و کنار پایتخت شنیده می‌شود که پمپ بنزین‌ها به علت خرابی نازل‌ها و جمع آوری کارت سوخت درگیر صف‌های طولانی شده‌اند که هنوز هم به طور کامل رفع نشده است. معاون رئیس جمهور نیز در حرکتی نمادین و به قول خودشان سرزده، از پمپ بنزین‌ها بازدید کردند که هنوز آثار آن مشخص نیست.

رضا نواز، سخنگوی صنف جایگاه داران سوخت کشور، درباره علل اساسی شلوغی پمپ بنزین‌های تهران گفت: چند عامل دست به دست داده تا پمپ بنزین‌ها شلوغ شده است. ما رشد مصرفی بسیار بالایی از آغاز سال تا امروز داشته‌ایم. کارت سوخت آزاد جایگاه‌ها نیز کمتر شده و مردم علی رغم همکاری‌های خوب هنوز کاملا عادت به شرایط جدید ندارند. مردم الان باید صبر کنند که یک فرد سوخت گیری‌اش با کارت جایگاه آزاد تمام شود تا نوبت فرد بعدی شود. مشکل بعدی خرابی کارتخوان‌ها هست. خرابی کارت خوان‌ها در کل کشور زیر ۲ درصد باید باشد اما الان چند برابر است. اگر یک نازل به دلیل خرابی کارت خوان از رده خارج شود یک ماشین به صف اضافه می‌شود. وقتی شرایط عادی است این خرابی‌ها به چشم نمی‌آید اما وقتی شلوغی ایجاد می‌شود یک نازل هم ارزشمند است. مسئله بعدی استفاده بیشتر ماشین‌ها از کولر است که ۱۵ درصد مصرف را افزایش می‌دهد. یک سری شایعات هم در مورد کمبود بنززین وجود دارد که با یک جو رسانه‌ای موجب افزایش صف‌های بنزین شده است و به دلیل اطلاع‌رسانی ناکافی مسئولین این جو تقویت شده بود. مسئله کارت خوان‌ها در این زمینه بسیار موثر است و در این خصوص فقط وعده و وعید داده‌اند.

Share