دادستان انزلی خبر داد:

عامل آتش سوزی عمدی در تالاب انزلی دستگیر شد | طی ۲ سال گذشته ۲ متهم محکوم شدند

دادستان انزلی از دستگیری عامل عمدی آتش سوزی ۱۰ هکتار از تالاب این شهرستان خبر داد و گفت: طی دو سال گذشته ۲ متهم که عمدی چندین هکتار از بستر تالاب انزلی را به آتش کشیده بودند شناسایی شدند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، اکبر سبحانی اظهار کرد: ۱۰ هکتار از بستر تالاب انزلی در محل سوسر روگا نیمه‌های دیشب، دوشنبه طعمه حریق شد که با کمک یگان حفاظتی محیط زیست، آتش نشانان شهرستان بندرانزلی و یگان حفاظت منابع طبیعی بدون صدمات جانی اطفا شد.

وی با اشاره به اینکه پس از تحقیقات مقدماتی مشخص شد این حریق عمدی است، افزود: در همین راستا یک مظنون شناسایی و دستگیر شد و بازجویی جامع توسط ضابطین قضائی انجام می‌شود.

سبحانی با اشاره به اینکه طی دو سال گذشته ۲ متهم که عمدی چندین هکتار از بستر تالاب انزلی را به آتش کشیده بودند شناسایی شدند، گفت: این ۲ متهم پس از فرآیند رسیدگی در دادگاه و دادگاه تجدید نظر به جرم حریق عمدی هر کدام به ۵ سال حبس محکوم شدند.

دادستان انزلی تصریح کرد: در ۲۰ ماه گذشته چند متهم دیگر هم با ایجاد آتش سوزی دستگیر شدند که پس از صدور حکم قطعی از مراجع ذیصلاح قانونی، نسبت به اجرای حکم محکومان جدید اقدام خواهد شد.

سبحانی تاکید کرد: دستگاه قضا نسبت به افرادی که به عرصه تالاب به عنوان اموال بیت المال دست درازی و دست اندازی می‌کنند با قاطعیت برخورد قانونی می‌کند.

Share