مدیر کل حفاظت محیط زیست خبر داد؛

تصویربرداری از یک قلاده پلنگ در منطقه شکار ممنوع اشکورات توسط محیط‌بانان

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان گیلان گفت: محیط‌بانان پاسگاه سرمحیط بانی اشکورات رودسر موفق به مشاهده و تصویربرداری از یک قلاده پلنگ در منطقه شکار ممنوع اشکورات رودسر شدند.

پلنگ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، حمزه عشوری اظهار داشت: ماموران یگان پاسگاه سرمحیط بانی اشکورات رودسر در پایش‌های میدانی خود در مناطق شکار ممنوع اشکورات، با شناسایی مسیر حرکت پلنگ در این منطقه و نصب دوربین‌های تله‌ای، موفق به ضبط تصویر از این گونه ارزشمند شدند.
وی با بیان اینکه پس از مشاهدات علائمی از جمله ردپا و سرگین پلنگ توسط محیط‌بانان و کارشناسان، از حضور این گونه ارزشمند در منطقه شکار ممنوع اشکورات اطمینان حاصل شد، خاطرنشان کرد: مشاهده پلنگ در این منطقه بیانگر پویا بودن اکوسیستم و وجود امنیت و تغذیه مناسب برای این گونه بوده که به واسطه تلاش شبانه‌روزی محیط‌بانان و همراهی ساکنان جوامع محلی محقق شده است و طی چند سال اخیر خوشبختانه شاهد پراکنش خوب پلنگ در استان هستیم.
مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان در پایان ضمن اشاره به اهمیت مشارکت عموم مردم در حفاظت از محیط زیست، افزود: انتظار داریم مردم شریف استان گیلان بویژه ساکنان جوامع محلی محیط بانان را در حفاظت از طبیعت و حیات وحش یاری کنند.

Share