مسئولین فنی معادن در نظارت‌ها کوتاهی نکنند | پیمانکاران معدنی متخلف به دستگاه قضا معرفی می‌شوند

تیمور پورحیدری مدیرکل صمت استان گیلان در بازدید سرزده از معادن موقت رودخانه سپیدرود گفت: مسئولین فنی معادن نباید در انجام نظارت‌های تخصصی کوتاهی کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مدیرکل صمت گیلان در بازدید سرزده از معادن موقت رودخانه سپیدرود گفت: مسئولین فنی معادن نباید در انجام نظارت‌های تخصصی کوتاهی کنند.

تیمور پورحیدری در بازدید از معادن موقت رودخانه سپیدرود تاکید کرد: مسئولین فنی معادن به عنوان بازوی اداره کل صمت در نظارت تخصصی بر عملکرد صحیح معادن می‌باشند.

وی با اشاره به رسالت نظام مهندسی معدن بر تربیت و نظارت فارغ التحصیلان معدن برای فعالیت بعنوان مسئولین فنی افزود: انتظار می‌رود مسئولین فنی معادن که در جایگاه چشم‌های نظارتی این اداره کل هستند با دقت نظر و با انعکاس گزارش‌های به موقع و فنی معادن به بهره برداری صحیح و قانونی در معادن کمک نمایند.

 پورحیدری خاطرنشان کرد: پیمانکاران متخلف که به بهره برداری معادن، خارج از محدوده تعریف شده در مجوزشان اقدام کنند ضمن سلب صلاحیت و جریمه؛ به اتهام دست اندازی به انفال دولت، بدون معطلی به دستگاه قضا معرفی خواهند شد.

وی به برداشت شن و ماسه رودخانه‌ها توسط برخی از کامیون داران اشاره کرد و گفت: نزدیکی رودخانه‌ها با مراکز دانه‌بندی و تخلیه مصالح، کاهش هزینه حمل و نقل، مرغوبیت این شن و ماسه نسبت به ماسه‌های کوهی سبب شده تا برخی افراد سودجو نسبت به برداشت بی‌رویه از بستر رودخانه اقدام کنند.

مدیرکل صمت گیلان در حاشیه این بازدید سرزده تاکید کرد: بنده و همکارانم با تمام توان به بازدیدهای ناگهانی از روند فعالیت معادن ادامه خواهیم داد و هر تخلفی و کوتاهی چه از سوی مسئول فنی و چه از سوی پیمانکار صورت پذیرد، به شدت برخورد می‌گردد.

Share