با پیشرفت فیزیکی 85 درصدی

پست ۶۳/۲۰ کیلوولت ضیابر در پایان سال جاری به بهره برداری می رسد

محمد افتخاری، مدیر مجری طرح پست‌های معاون طرح و توسعه شرکت برق منطقه‌ای گیلان گفت: عملیات اجرایی پست ۶۳/۲۰ کیلوولت ضیابر، با ظرفیت۳۰ مگاولت آمپر با هدف تامین برق مطمئن و پایدار واحدهای صنعتی و مسکونی شهر ضیابر و نواحی اطراف آن از خردادماه سال ۱۴۰۰ آغاز شده و در صورت تامین به موقع نقدینگی در اواخر سال جاری آماده بهره برداری خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، محمد افتخاری، مدیر مجری طرح پست‌های معاون طرح و توسعه شرکت برق منطقه‌ای گیلان گفت: عملیات اجرایی پست ۶۳/۲۰ کیلوولت ضیابر، با ظرفیت۳۰ مگاولت آمپر با هدف تامین برق مطمئن و پایدار واحدهای صنعتی و مسکونی شهر ضیابر و نواحی اطراف آن از خردادماه سال ۱۴۰۰ آغاز شده و در صورت تامین به موقع نقدینگی در اواخر سال جاری آماده بهره برداری خواهد شد.

افتخاری گفت: مشاور پروژه اشاره شده شرکت مهندسین مشاور آریا نیروی جم و پیمانکار پروژه شرکت روشن گستر توس می‌باشد. همچنین پست فوق الذکر از نوع AIS و سیستم کنترلی این پست از نوع مرسوم (کانونشنال) می‌باشد.

وی با برشمردن جزئیات فنی پست، افزود: این پست در فاز اول دارای دو دستگاه ترانسفورماتور به صورت بانک با مجموع قدرت ۳۰ مگاولت آمپر (۱۵*۲ مگاولت آمپر) در سطح ولتاژ ۶۳ کیلوولت و یک فیدر ورودی ۲۰ کیلوولت و ۴ فیدر خروجی ۲۰ کیلوولت می‌باشد.

مدیر مجری طرح پست‌ها گفت: در حال حاضر بخش ساختمانی پست پیشرفت ۹۰ درصدی داشته و همچنین تجهیزات برقی پست مذکور نیز نصب گردیده و عملیات وایرینگ و راه اندازی تجهیزات اشاره شده در حال انجام می‌باشد.

وی افزود: این پروژه بر اساس ابتکار شرکت در راستای شناسایی، امکان‌سنجی و ارائه الگو به منظور جابجایی تجهیزات در جهت بهره‌وری اقتصادی اجرا شده است و ترانس‌های این پست از موجودی انبار شرکت می‌باشد

Share