سرپرست شهرداری رشت در دومین نشست تخصصی گردشگری مقاومت:

میرزا کوچک جنگلی آبروی گیلان و ایران | مزار میرزا در سلیمانداراب پتانسیل خوبی برای جذب گردشگر

یوسف یزدانی سرپرست شهرداری رشت در دومین نشست تخصصی گردشگری مقاومت گفت: مزار شهید میرزا کوچک جنگلی در سلیمانداراب رشت میتواند پتانسیل خوبی در جهت جذب گردشگر به خصوص در حوزه گردشگری مقاومت باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، یوسف یزدانی سرپرست شهرداری رشت در دومین نشست تخصصی گردشگری مقاومت رشت که با حضور فعالین شهرها و کشورهای جغرافیای مقاومت و اعضای شورای اسلامی شهر رشت برگزار شد اظهار داشت: رشت تاریخی مملو از ایثارگری و مقاومت دارد و امروز میزبان اسوه‌هایی از مقاومت در دیار میرزاکوچک جنگلی هستیم.

سرپرست شهرداری رشت، شهر رشت را دیار شیر مردان و شیرزنان، شهر اولین‌ها در خصوص شهدای سلامت و دیار شهدای حرم و هویت ایرانی دانست و عنوان کرد: اسلم دیلمی، ایت الله بهجت، آیت الله رودباری‌ها و آیت‌الله احسانبخش تنها بخشی از علمای فرهیخته و بزرگ این دیار است که نامشان همواره جاوید خواهد ماند.

یزدانی افزود: شهر رشت به واسطه تأثیرگذاری عمیق در تاریخ معاصر، نهضت جنگل، نهضت مشروطه و آل بویه به عنوان شهر مقاومت در بین هشت شهر مقاومت کشور انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه رشت استقرار اولین بلدیه و شهرداری را بعد از تهران در تاریخ خود دارد اذعان کرد: شهید میرزاکوچک خان جنگلی آبروی گیلان و ایران است و باید در فرهنگ مقاومت گیلان نسبت به معرفی شخصیت و هویت میرزا اهتمام ورزید.

سرپرست شهرداری رشت میرزا را شخصیتی که جان خود را در طبق اخلاص نهاد و برای حفظ کیان و سرزمین گیل و دیلم فدا کرد خواند و گفت: امروز مزار این شخصیت بزرگ در سلیمانداراب رشت میتواند پتانسیل خوبی در جهت جذب گردشگر به خصوص در حوزه گردشگری مقاومت باشد.
یزدانی در پایان سخنانش ابراز داشت: ثبت شهر رشت به عنوان شهر خلاق در حوزه صنایع دستی در کنار برند خلاق خوراک در سازمان جهانی یونسکو افتخاری بزرگ برای همه گیلان و گیلانیان به شمار می‌رود.

Share