استاندار مازندران خبر داد؛

اولین اتوبوس دریایی در مازندران پهلو میگیرد | مسافرت دریایی از رامسر تا گلوکاه

استاندار مازندران با بیان اینکه وجود ۴۷۰ کیلومتر نوار ساحلی ظرفیت قابل توجه گردشگری در استان است، گفت: در سال‌های گذشته حتی یک کشتی مسافربری نداشتیم اما در هفته آینده اولین کشتی و اتوبوس دریایی در دریای خزر پهلو می‌گیرد و مسافران دریایی رامسر تا گلوگاه را زیر پوشش قرار می‌دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، به نقل از ایسنا،‌ سیدمحمود حسینی‌پور امروز در آیین افتتاح مجتمع پذیرایی در بابلسر با اشاره به اینکه هدف‌گذاری ما این است که مازندران مقصد گردشگری بسیاری از مسلمانان جهان شود که برای تحقق این امر تلاش می‌کنیم، اظهار کرد: تا پایان دولت سیزدهم حضور ۲ میلیون گردشگر خارجی در استان هدف‌گذاری شده است هم اکنون مازندران باوجود برخورداری از ظرفیت‌های منحصر به فرد گردشگری پذیرای سالانه ۲۰۰ هزار گردشگر خارجی است.

حسینی‌پور با بیان اینکه حدود ۳۶ طرح گردشگری در کوه دماوند با سرمایه گذاری بخش خصوصی برنامه ریزی شده است که با تحقق این امر این قله به بزرگ‌ترین مرکز گردشگری بین‌المللی تبدیل خواهد شد، افزود:۲۱ درصد جمعیت کشور به فاصله سه ساعت به مازندران می‌رسند باید از این منبع انسانی برای رونق اقتصادی با محوریت گردشگری استفاده کنیم.

استاندار مازندران با بیان اینکه وجود ۴۷۰ کیلومتر نوار ساحلی ظرفیت قابل توجه گردشگری در استان است، گفت: در سال‌های گذشته حتی یک کشتی مسافربری نداشتیم اما در هفته آینده اولین کشتی و اتوبوس دریایی در دریای خزر پهلو می‌گیرد و مسافران دریایی رامسر تا گلوگاه را زیر پوشش قرار می‌دهد.

حسینی‌پور با اعلام اینکه مجوز خرید یک فروند کشتی کروز برای مازندران دریافت شده است، افزود: ارزان‌ترین نوع سفر مسافران و گردشگران به کشورهای منطقه و برعکس سفر دریایی است که باید برای تحقق این امر تلاش کنیم.

نماینده عالی دولت در مازندران با بیان اینکه ساخت بزرگ‌ترین آزاد راه دریایی با مشارکت یک سرمایه گذار در مازندران در دستور کار است، تصریح کرد: بانک ملی در ساخت آزاد راه قائم‌شهر به ساری هم مشارکت قابل توجهی دارد و از این بانک به دلیل نقش فعال در اجرای طرح‌های زیرساختی استان نهایت قدردانی را دارم.

این مسئول به ظرفیت‌های مازندران از نظر تولیدات کشاورزی اشاره کرد و گفت: مازندران در تولید ۱۴ محصول کشاورزی رتبه نخست ایران را دارد.

حسینی پور با اشاره به اینکه مازندران در تولید طیور، برنج، مرکبات، کیوی، خاویار و آبزیان رتبه نخست کشور را دارد و حتی این استان در تولید لوازم یدکی کمپانی‌های خودروسازی هم در کشور رتبه نخست را دارد، اظهار کرد: در مازندران بازار سه کشور چین، روسیه و هند را در حوزه مرکبات و دیگر تولیدات برای صادرات هدف‌گذاری کردیم.

لغو روادید کشورهای حاشیه خزر

استاندار مازندران به تعامل رئیس جمهوری مردم مازندران با کشورهای همسایه و برای جذب گردشگر تاکید دارند و حتی در برخی از کشورها خواستار لغو روادید هستیم.

حسینی پور با بیان اینکه مازندران جایگاه ممتازی در کریدور شمال به جنوب کشور دارد، گفت: مازندران به دلیل برخورداری از سه بندر منحصر به فرد استان محوری در کریدور شمال به جنوب است.

مقام عالی دولت در مازندران، افزود: متاسفانه سال‌های متمادی به خاطر این که نگاه غرب دچار کدورت نشود ظرفیت بازار cis را از دست دادیم اما با برقراری ارتباط با کشورهای منطقه و عضویت ایران در سازمان شانگ‌های درصدد افزایش صادرات و توسعه روابط اقتصادی و تجاری در منطقه هستیم.

استاندار مازندران، تصریح کرد: بخش خصوصی با سرمایه‌گذاری در استان با آینده درخشانی مواجه خواهد بود و ما تاکنون سه همایش فرصت‌های سرمایه گذاری برگزار کردیم و چهار همایش دیگر تا پایان اسفندماه امسال برگزار می‌شود.

حسینی‌پور با اشاره به اینکه در مازندران صنایع بزرگ نداریم اما واحدهای صنعتی کوچک و متوسطی خوبی داریم که روند توسعه استان را هموار کرده است، یادآورشد: ساخت یکی دو واحد صنعتی بزرگ در مازندران در دستور کار است.

Share