با اعلام وزیر کشور؛

محمدطیب صحرایی استاندار کرمانشاه شد | یک امام صادقی دیگر وارد دولت شد

احمد وحیدی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: «محمدطیب صحرایی» در جلسه امروز هیات دولت به عنوان استاندار جدید کرمانشاه انتخاب شد.علاوه بر استاندار کرمانشاه، امکان تغییر یکی دو استاندار نیز وجود دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، وزیر کشور از تغییر استاندار کرمانشاه در جلسه امروز – چهارشنبه – هیات دولت خبر داد و گفت: «محمدطیب صحرایی» در جلسه امروز هیات دولت به عنوان استاندار جدید کرمانشاه انتخاب شد.

«احمد وحیدی» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران از تغییر استاندار کرمانشاه خبر داد و افزود: علاوه بر استاندار کرمانشاه، امکان تغییر یکی دو استاندار نیز وجود دارد.

«محمدطیب صحرایی» متولد سال ۱۳۵۵ کرمانشاه و دانش‌آموخته دکتری جامعه‌شناسی سیاسی از دانشگاه امام صادق(ع) است. از سال ۱۳۸۶ عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق بوده و در عین حال مسئولیت‌های فرهنگی را در این دانشگاه بر عهده داشته است.

صحرایی پیش از این یکی از گزینه‌های تصدی وزارت آموزش و پرورش در دولت سیزدهم بود.

وی از فعالان عرصه تعلیم و تربیت و مدیر مجتمع آموزشی امام صادق شهر تهران را در کارنامه کاری خود دارد. مسئولیت دفتر اعزام مبلغ، مدیرکل فرهنگی و قائم مقام معاونت دانشجویی دانشگاه از دیگر سوابق صحرایی است.

صحرایی فعالیت‌های دیگری نیز در فضای غیردانشگاهی در قالب فعالیت‌های پژوهشی و اجرایی در حوزه تعلیم و تربیت در ۲ مؤسسه فرهنگی اندیشه روح‌الله و مطالعات راهبردی حکمت صادق(ع) دارد، وی طراح طرح کشوری ایماوا (الگوی یک مدرسه ایرانی و اسلامی)، از مدرسان طرح بینش مطهر و طراح و مجری طرح شهید بهنام محمدی از طرح‌های موفق حوزه تربیتی در مدارس کشور است.

وی عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق (ع) و مدیر مجتمع آموزشی امام صادق (ع) نیز بوده است.

صحرایی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری خود را در رشته معارف اسلامی و علوم سیاسی از دانشگاه امام صادق (ع) گذرانده است.

پیش از این «بهمن امیری‌مقدم» استاندار کرمانشاه بود که ۱۵ دی ماه سال ۱۴۰۰ در این سمت منصوب گردید.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی این هجدهمین استانداری است که منصوب می شود و براساس آمار و سوابق پیش از انقلاب نیز استان کرمانشاه ۳۴ استاندار داشته است.

Share