فرماندار رشت اعلام کرد:

صدور پروانه ساخت ۵ هزار و ۴۴ واحد در قالب طرح نهضت ملی مسکن در رشت

فرماندار رشت گفت: در شهرستان رشت ۵۰ هزار و ۳۰۸ نفر در قالب طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کرده بودند که بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، تاکنون پروانه ساخت برای احداث ۵۰۴۴ واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن صادر شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا حمیدرضا امام پناهی در جلسه شورای جامع عمرانی شهرستان، با اشاره به اهمیت تصمیمات این شورا در مناسب‌سازی و شکل دهی به محیط زندگی و همچنین محافظت از اراضی با ارزش شهرستان، تصریح کرد: دستگاه‌ها با جدیت به وظایف خود در این زمینه عمل نمایند.

وی با تاکید بر اینکه فضای شهری به عنوان بخش عمومی شهر باید قابل استفاده شهروندان با هر نوع محدودیت و معلولیت حرکتی را باشد، اظهار داشت: افزایش محل‌های پارک ویژه معلولین و جانبازان، اصلاح و مناسب‌سازی پیاده‌روها، نصب تابلوهای راهنما، حذف ناهمواری‌های غیرضرور و خطرآفرین برای نابینایان و مناسب‌سازی ایستگاه‌های اتوبوس از جمله مواردی است که باید مورد توجه متولیان باشد.

امام پناهی نظارت شهرداری، نظام مهندسی و دستگاه‌ها بر مناسب‌سازی ساختمان ادارات را مهم ارزیابی و خواستار توجه بیشتر و همکاری با بهزیستی در این زمینه گردید.

فرماندار رشت استفاده از محل پارک مخصوص به خود را حق معلولین و جانبازان دانسته و اظهار داشت: پلیس راهور با کسانی که بدون داشتن معلولیت، مکانهای پارک خودرو این عزیزان را اشغال می‌کنند برخورد کند.

وی از شهرداری‌ها خواست تا مناسب‌سازی اماکن پر تردد مانند محیط پیرامونی بانک‌ها و بیمارستان‌ها را در اولویت اصلاح معابر شهری قرار دهند.

امام پناهی با اشاره به افزایش رشد نرخ سالمندی رشت، گفت: ضروری است تا در برنامه‌ریزی‌ها و مناسب‌سازی فضاهای شهری، به مقوله سالمندی توجه بیشتری صورت گیرد.

* حفظ اراضی کشاورزی، ضامن پایداری اقتصاد و اشتغال رشت

نماینده عالی دولت در مرکز استان با اشاره به نقش برتر کشاورزی در اقتصاد و اشتغال شهرستان و همچنین محدودیت زمین در استان‌های شمالی، اظهار داشت: بخشداران، شهرداران، دهیاران و روسای ادارات مرتبط، با قدرت تمام با دست‌اندازی به عرصه‌های طبیعی و اراضی کشاورزی برخورد نمایند.

وی افزود: در همین راستا اخیراً کلاس توجیهی و آشنایی با قوانین برای دهیاران تابعه برگزار گردیده و انتظار داریم تا با قدرت و اتخاذ رویکرد سختگیرانه در برابر متجاوزین به زمین‌های کشاورزی، از ظرفیت تولیدات کشاورزی شهرستان بخصوص محصول استراتژیک برنج محافظت شود.

فرماندار رشت خاطرنشان کرد: باید از آغاز کار و به فوریت جلوی ساخت و ساز و تغییر کاربری‌های غیرمجاز در اراضی کشاورزی، عرصه‌های طبیعی، زمین‌های خارج از طرح هادی و حرایم شهر و روستا گرفته شود.

* صدور پروانه ساخت ۵ هزار و ۴۴ واحد در قالب طرح نهضت ملی مسکن

نماینده عالی دولت در مرکز استان با بیان اراده دولت سیزدهم برای ایجاد تحول در امر صاحب خانه شدن مردم و تاثیر مثبت ساخت مسکن در ایجاد و پایایی دیگر مشاغل جانبی، گفت: در شهرستان رشت ۵۰ هزار و ۳۰۸ نفر در قالب طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده بودند که بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، متقاضیان واجد شرایط شناسایی و واریز وجه انجام پذیرفت.

وی افزود: تاکنون پروانه ساخت برای احداث ۵ هزار و ۴۴ واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن صادر گردیده است.

امام پناهی از بخشداران خواست تا نسبت به شناسایی و معرفی زمین‌های مازاد دستگاه‌ها برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن اقدام نمایند.

Share