جام جهانی ۲۰۲۲ قطر؛

جشنواره گل پرتغال مقابل سوییس | جانشین رونالدو ستاره بزرگ تیم سانتوس

در آخرین بازی یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ پرتغال به مصاف سوئیس رفت و مقابل حریف خود به پیروزی پرگل ۶ بر یک رسید و حریف مراکش برای صعود به نیمه نهایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، دیدار پرتغال و سوییس در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی با پیروزی ۶ بر یک پرتغال پایان یافت.

 در اخرین دیدار مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی قطر، دو تیم پرتغال و سوییس برابر هم به میدان رفتند که گزارش این دیدار را در زیر می‌خوانید:

پرتغال ۶ – سوییس یک
داور: سسار آرتورو راموس (مکزیک)
ورزشگاه: لوسیل
گل: گونچالو راموس (۳ گل)، په‌په، رافائل گررو و رافائل لیائو برای پرتغال، مانوئل آکانجی برای سوییس
کارت زرد: فابیان شار و ارای کومارت از سوییس
کارت قرمز: –

ترکیب پرتغال: دیگو کاستا (دروازه‌بان)، دیگو دالوت، په‌په، روبن دیاس، رافائل گررو، اوتاویو (۷۳- ویتینیا)، ویلیام کاروالیو، برناردو سیلوا (۸۷- رافائل لیائو)، برونو فرناندس (۸۱- روبن نوس)، گونچالو راموس (۷۳- ریکاردو هورتا) و ژائو فلیکس (۷۳- رونالدو).

ترکیب سوییس: یان سومر (دروازه‌بان)، فرناندس، فابیان شار (۴۶- ارای کومار)، مانوئل اکانجی، ریکاردو رودریگز، رمو فرولر (۵۴- دنیس زکریا)، گرانیت ژاکا، ژردان شکیری، جبرئیل ساو (۵۴- هریس سفروویچ)، روبن وارگاس (۶۶- اکافور) و بریل امبولو.

نیمه نخست

ساعت ۲۲:۳۰ بازی با سوت داور مکزیکی آغاز شد.

در ۱۰ دقیقه ابتدایی بازی متعادلی داشت و دو تیم سعی در ارزیابی یکدیگر داشتند.

در دقیقه ۱۷، حرکت فلیکس با پاس او به راموس همراه شد و راموس با چرخش ناگهانی و ضربه‌ای محکم از زاویه بسته، دروازه سامر را باز کرد.

در دقیقه ۲۲، همکاری بازیکنان پرتغال و دفع توپ ناقص مدافعان سوییس باعث شد تا توپ به اوتاویو برسد که ضربه چکشی او را اوتاویو مهار کرد.

در دقیقه ۳۰، ضربه ایستگاهی تماشایی شکیری را کاستا با واکنشی دیدنی به کرنر فرستاد.

در دقیقه ۳۳، ارسال زیبای برونو فرناندس از روی کرنر با ضربه په‌په همراه شد تا پرتغال ۲ بر صفر از حریف خود پیش بیافتد.

در دقیقه ۳۸، ارسال فرناندز از سمت راست سوییس با دفع ناقص کاستا همراه شد و ضربه سر فرولر را دیگو دالوت از مقابل دروازه خالی پرتغال برگشت داد.

در دقیقه ۴۳، فرار گونچالو راموس از سمت راست با پاس فرناندس همراه شد تا مهاجم گلزن پرتغال با سامر تک به تک شود اما ضربه او را سامر به زیبایی به کرنر فرستاد.

نیمه دوم

پرتغال بازی را همانند نیمه نخست هجومی آغاز کرد و سعی در باز کردن دروازه سوییس برای بار سوم داشت.

در دقیقه ۵۱، سانتر برونو فرناندس توسط وارگاس برگشت داده شد و به دالوت رسید و او پس از حرکت در عرض و ارسال زمینی توپ را به راموس رساند تا این بازیکن با ضربه نوک پا، دروازه سامر را برای بار سوم باز کند.

در دقیقه ۵۵، ضدحمله زیبای پرتغالی‌ها با پاس پشت پا اوتاویو به فلیکس آغاز شد و او توپ را به راموس سپرد و این بازیکن به گررو را در حالت تک به تک قرار داد و او گل چهارم تیمش را وارد دروازه سامر کرد.

در دقیقه ۵۸، ارسال کرنر شکیری با اثرگذاری اشتباه راموس باعث شد تا دروازه خالی برابر آکانجی قرار بگیرد و او یکی از گل‌های خورده تیمش را جبران کند.

در دقیقه ۶۷، حرکت بازیکنان پرتغال در پشت محوطه جریمه توپ را به فلیکس رساند و او راموس را با سامر در موقعیت تک به تک قرار داد تا این بازیکن با ضربه چیپ، دروازه سوییس را باز کند و هت‌تریکش را در این دیدار کامل کند.

در دقیقه ۸۵، ارسال پرتغالی‌ها روی دروازه با ضربه رونالدو همراه شد اما این توپ از کنار دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۲+۹۰، حرکت لیائو از سمت چپ و یک و دو با گررو، با ضربه فنی این بازیکن همراه شد تا گل ششم پرتغال نیز وارد دروازه حریف شود.

پس از گل ششم پرتغال نیز اتفاق خاصی روی دروازه‌ها رخ نداد تا پرتغال با این پیروزی پرگل راهی یک چهارم نهایی شود و حریف مراکش در این مرحله شود.

Share