معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان وعده داد؛

کمبود دارو و سرم در گیلان به زودی بر طرف می‌شود | بازرسان به طور مستمر از داروخانه‌ها بازدید می‌کنند

نسیبه یوسفیان، معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان از رفع برخی از کمبودهای دارویی در داروخانه‌های استان در طی روزهای آینده، خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، نسیبه یوسفیان، معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان، اظهار داشت: با پیگیری‌های مستمر سازمان غذا و دارو، اغلب داروهای مورد نیاز مردم به ویژه داروهای اطفال به زودی در داروخانه‌های استان موجود خواهد شد.

وی ادامه داد: کنترل قیمت‌ها و جلوگیری از گران‌فروشی و احتکار دارو، ارزیابی وضعیت نسخه‌پیچی در داروخانه‌ها و پایش ثبت اطلاعات در سامانه‌های سازمان غذا و دارو از مهم‌ترین مواردی است که در زمان بازرسی توسط کارشناسان معاونت غذا و دارو دانشگاه از داروخانه‌ها مدنظر قرار می‌گیرد و در صورت مشاهده هرگونه تخلف نیز برخورد قانونی می‌شود.

معاون غذا و دارو دانشگاه با اشاره به اینکه شیوع گسترده آنفلوانزا و بیمارهای تنفسی در سطح کشور، مصرف بالای آنتی‌بیوتیک‌ها و سرم را به دنبال داشته است، افزود: در این خصوص با کمبود برخی از اقلام دارویی در سطح داروخانه‌ها مواجه شدیم که با برخی از داروهای مشابه این کمبودها جبران شد.

وی در پایان با تأکید بر اینکه بازرسان معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان به طور مستمر از داروخانه‌های سطح استان بازدید می‌کنند، از شهروندان خواست هرگونه تخلف، شکایات و… را از طریق سامانه ۱۹۰ گزارش دهند.

Share