فرماندار رضوانشهر عنوان کرد:

پرداخت مطالبات ۱۴۰۰ کارگران سد شفارود | افتتاح کنارگذر رضوانشهر تا پایان سال

فرماندار رضوانشهر، از پرداخت مطالبات سال ۱۴۰۰ کارگران سد شفارود و معرفی پیمانکار جدید خبر داد و خاطرنشان کرد: عیدی و پاداش و حقوق سال جاری نیز تا دو ماه آینده به صورت هفتگی پرداخت خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا سید نادر صفوی، سد شفارود را یکی از مهمترین پروژه‌های استان گیلان در شهرستان رضوانشهر دانست و اظهار کرد: این سد که با هدف تامین آب مورد نیاز کشاورزی، صنعتی، زیست محیطی، شرب و انرژی برق آبی در حال احداث است، پیشرفت ۴۰ درصدی دارد.

وی با اشاره به پیگیری مطالبات کارگری سد شفارود و همکاری استاندار و رئیس کل دادگستری استان، افزود: در کنار پیشرفت عملیات اجرایی، جلسات متعددی در شورای تامین و کمیسیون کارگری شهرستان تشکیل دادیم و لذا شرکت آب نیرو نسبت به خلع ید پیمانکار درخواست داد و رای بدوی صادر شد.

فرماندار شهرستان رضوانشهر در گفت وگوی ویژه خبری، از پرداخت مطالبات سال ۱۴۰۰ کارگران سد شفارود و معرفی پیمانکار جدید خبر داد و خاطرنشان کرد: عیدی و پاداش و حقوق سال جاری نیز تا دو ماه آینده به صورت هفتگی پرداخت خواهد شد.

صفوی با بیان اینکه شهرستان رضوانشهر دارای ۱۱۹ روستا و آبادی است، تصریح کرد: ۸۴ روستای بالای ۲۰ خانوار این شهرستان مشمول طرح هادی هستند که در حال حاضر از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سال ۱۴۰۱ در حال تهیه طرح برای ۸۲ روستا هستیم.

وی سیاست دولت سیزدهم را حمایت از روستاییان و تامین مسکن و توجه به حقوق عامه دانست و گفت: امسال دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از اعتبارات شهرستانی را برای طرح هادی گذاشتیم و انتظار داریم بنیاد مسکن استان از محل اعتبارات ملی برای مابقی روستاها تهیه طرح هادی کند؛ همچنین بازنگری طرح‌ها برای جلوگیری از تضییع حقوق روستاییان در اراضی کشاورزی و اعیانی ضرورت دارد.

فرماندار رضوانشهر در ادامه حوزه شهری را دارای پنج کیلومتر سیستم جمع آوری فاضلاب سنتی دانست و متذکر شد: مطالعات طرح جمع آوری فاضلاب را انجام دادیم که به تایید وزارت نیرو و شرکت آبفا رسیده و نیازمند اعتبارات ملی ۵۰۰ میلیارد تومانی است لذا این طرح به صورت فازبندی اجرایی می‌شود.

وی همچنین از پیشرفت ۷۰ درصدی کنارگذر رضوانشهر خبر داد و اضافه کرد: رضوانشهر تنها شهرستانی است که از کنارگذر و کمربندی محروم بود و لذا بار ترافیکی سنگینی را تحمل می‌کرد، اما با همکاری شهرداری این کنارگذر تا پایان سال جاری افتتاح می‌شود. همچنیم راه اندازی پارکینگ عمومی و ساماندهی بازارچه محلی شهی تا ماه‌های آینده از از بار ترافیکی کم می‌کند.

صفوی، ۸۵ درصد شبکه‌های آب روستایی شهرستان را فرسوده دانست و خاطرنشان کرد: با همکاری مدیرعامل آبفای استان هم از محل اعتبارات ملی و هم از محل اعتبارات کمیته برنامه ریزی شهرستان هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای طرح توسعه شبکه توزیع و آبرسانی و اصلاح و بازسازی تخصیص دادیم؛ در پنج روستا نیز از اعتبارات صندوق توسعه ملی در حال اجراست.

فرماندار رضوانشهر با اشاره به رشد ۸۳ درصدی توسعه شبکه و اصلاح و بازسازی، تاکید کرد: طی یک سال گذشته ۳۸ کیلومتر از این پروژه را اجرایی کردیم؛ همچنین تنش آبی بالا در ۲۰ روستا رفع شد.

Share