سرمربی تیم‌ملی در مصاحبه خبری:

فشاری برای حذف آزمون وجود داشت؟ | کیروش: حذف هرکدام از بازیکنان برایم سخت بود

سرمربی تیم‌ملی به پرسش‌ها درباره فهرست تیم برای جام جهانی پاسخ داد. او همچنان که پیش‌تر هم گفته بود، باز بر این نکته تاکید کرد که “این آماده‌سازی صحیح برای جام جهانی نبود.”

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، به نقل از ایسنا، فهرست ۲۵ نفره تیم‌ملی فوتبال ایران برای حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اعلام شد که دعوت از یک دروازه‌بان بیشتر و علاوه بر آن، دعوت ۲۵ نفر به جای ۲۶ نفر سوال‌برانگیز بود. قرار بود فهرست تیم ملی در نشست خبری دیروز از سوی کی‌روش اعلام شود ولی در حالی که خبرنگاران به مدت ۵۰ دقیقه منتظر حضور سرمربی تیم ملی در آکادمی ملی فوتبال بودند، مدیر رسانه‌ای تیم ملی اعلام کرد که نشست خبری به روز دوشنبه موکول شده است. او علت این تصمیم را «مسائل فنی» عنوان کرد. حدود ۱۰۰ عکاس و خبرنگار و تصویر بردار در سالن نشست خبری حضور داشتند.

کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم‌ملی امروز (دوشنبه) در حاشیه تمرین این تیم درباره لیست دعوتی‌هایش به جام جهانی ۲۰۲۲ اظهار کرد: در درجه اول اجازه دهید از شما به خاطر لغو کنفرانس مطبوعاتی دیروز عذرخواهی کنم. قرار بر این بود که در کنفرانس مطبوعاتی لیستمان را اعلام کنیم. متاسفانه مجبور شدم نشست خبری را لغو کنم.

چرا ۴ دروازه‌بان دعوت شدند؟

او افزود: پس از آخرین مشاهداتمان خصوصا در ترکیه، لیست ۲۵ نفره‌مان را اعلام کردیم. همانطور که دیدید چهار دروازه‌بان داریم. تصمیم گرفتم که چهار دروازه‌بان دعوت کنم چرا که نه تنها آن‌ها استحقاقش را دارند بلکه می‌توانند تمریناتمان را ساپورت کنند. اعتقاد شخصی من این است که این بازیکنان تعادل بهتری به ما از بعد گروهی می‌دهند.

سرمربی تیم‌ملی ادامه داد: مطمئنا اگر از بعد شخصی نگاه کنیم، کار بسیار دشواری بود که بازیکنانی را از لیست کنار بگذاریم. برای یک سرمربی همیشه این تصمیم سخت و دشوار است چرا که آن بازیکنان هم استحقاق حضور در جام جهانی را داشتند ولی وقتی می‌خواهیم بهترین تصمیمات را بگیریم باید تصمیماتی بگیریم که تعادل خوبی به تیم بدهد و راهکارهای عمیقی در تیم داشته باشیم.

آماده‌سازی تیم‌ملی برای جام جهانی خوب بود؟

کی‌روش گفت: امیدوار هستیم که دیگر مصدوم نداشته باشیم خصوصا بعد از مصدومیت امید ابراهیمی. باید از مصدومیت‌ها جلوگیری کنیم. این تصمیم همانطور که گفتم کلی نبود بلکه برای ایجاد تعادل در تیم بود. امروز ایران را ترک می‌کنیم. کاری که فکر می‌کردیم مقدور است را انجام دادیم. مطمئنا همه متوجه هستند که این آماده‌سازی صحیح برای جام جهانی نبود ولی این هم جزئی از برنامه است و همینطور به خاطر شرایط بعد از کرونا در جام جهانی قطر با این مسائل مواجه شدیم و باید این موضوع را قبول کنیم.

او همچنین بیان کرد: طبق محدودیت‌هایی که داشتیم، بهترین تلاشمان را کردیم. ما از تک تک باشگاه‌ها، سرمربیان و مسئولان باشگاه‌ها تشکر می‌کنیم که با ما همکاری کردند. امروز اینجا را ترک خواهیم کرد و با هواداران فوتبال ایران در قلبمان همراه خواهیم بود و بیشترین تلاشمان را برای تیم‌ملی ایران انجام می‌دهیم.

فشاری برای حذف آزمون وجود داشت؟

سرمربی تیم‌ملی فوتبال در ادامه در واکنش به شایعاتی مبنی بر فشارهای خارج از فوتبال برای خط زدن نام سردار آزمون از لیست نهایی تیم‌ملی برای حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ که منجر به لغو نشست خبری دیروز شد، تصریح کرد: همیشه دور و اطراف ما این شایعات وجود دارد. سردار به همراه یکی از مربیان بدنساز ما از دیروز وارد قطر شده‌اند و این نشان می‌دهد که این موضوع درست نیست.

کی‌روش درباره دلیل غیبت در تمرین و نشست خبری دیروز تصریح کرد: من شرایط را پنهان نکردم. مطمئنا یکسری مسائل و مشکلات وجود دارد ولی وظیفه ما این است که مشکلات را حل کنیم. همیشه تلاش می‌کنم که بجنگم و مسائل را حل کنم. شما من را سالیان سال است که می‌شناسید.

او افزود: من همیشه علاقه دارم بهترین کاری را که برای تیم وجود دارد انجام دهم. همه تصمیماتی که گرفتم، مبنایش بر این بوده که منافع تیم بالاتر از بازیکن، مربی و دیگران باشد و تلاش کردم تیم را در ارجحیت قرار دهم.

سرمربی تیم‌ملی ادامه داد: ما اینجا هستیم تا آخرین جلسه تمرینی را انجام دهیم. تیم پیشتاز ایران کارش را شروع کرده و از دیروز وارد قطر شده‌اند. هم مربیان و هم بازیکنان از دیروز وارد قطر شده‌اند و همه چیز در حال پیشرفت است. مطلبی که فکر می‌کنم مهم است این است که ما افراد حرفه‌ای در فوتبال هستیم. چارچوب انگیزشی من که همیشه سعی کرده‌ام پیاده کنم بر این مبنا استوار است که ما حرفه‌ای هستیم.

یک تیم متحد، هماهنگ و الگو

کی‌روش بیان کرد: همانند همه اقشار مختلف مانند پزشکان، دندان‌پزشکان، مهندسان و کشاورزان، ما سازنده خوشحالی، افتخار و غرور هستیم. تمام تلاش ما این است که به بهترین‌ها متعهد باشیم و با روحیه جنگ‌جویانه و پیروز بازی کنیم و سعی می‌کنیم موفقیت را برای فوتبال ایران کسب کنیم. من نمی‌خواهم هیچ‌کسی به این اصل پایه‌ای فوتبال شک داشته باشد. وظیفه ما این است که درون زمین به عنوان یک تیم، الگو باشیم. یک تیم متحد و تیمی که هماهنگی را نشان می‌دهد. ما برای هواداران و فوتبال بازی می‌کنیم و به عنوان سازندگان غرور، شادی و افتخار، مطمئنا برای هواداران فوتبال ایران بیشترین تلاش را می‌کنیم.

در ادامه در حالی که خبرنگاران هنوز از سرمربی تیم‌ملی پرسش‌هایی داشتند، کی‌روش حاضر به پاسخ‌گویی نشد و به تمرین بازگشت.

Share