به طور قطع با پاسخ لازم از سوی کشورمان همراه خواهد شد

هشدار جدی نورنیوز به آمریکا برای فعال‌سازی بدون مجوز استارلینک در ایران!

نورنیوز در گزارشی تلاش آمریکا برای فعالسازی اینترنت ماهواره ای استارلینک را فعالیتی غیر قانونی و دخالت در امور داخلی ایران دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، «نور نیوز»، رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ملی درباره پروژه فعال‌سازی اینترنت ماهواره‌ای برای کاربران ایرانی نوشته است: «ورود آمریکا به این سطح از مداخله در امور داخلی ایران، موضوعی نیست که قابل اغماض باشد و به طور قطع با پاسخ لازم از سوی کشورمان همراه خواهد شد.»

ورود و فعالسازی استارلینک در هر کشوری بنا بر ضوابط رادیویی نیاز به مجوز آن کشور را دارد. این نکته‌ای بود که زارع پور وزیر ارتباطات هفته گذشته درباره‌اش تاکید داشت که در حال حاضر چند اپراتور داخلی درخواست‌هایی در این زمینه داشتند اما اجرایی نشده است و تاکید کرد اجازه‌ای برای فعالیت به استارلینک داده نشده اما ایلان ماسک و بلینکن وزیر خارجه آمریکا در باره فعالسازی این اینترنت در ایران مثل رفتار این دارنده مجوز انحصاری اینترنت ماهواری‌ای در دنیا، اوکراین و روسیه عمل کند. اتفاقی با هشدار جدی ایران روبرو شده است.

شایعه فعالسازی این اینترنت سبب شده تا در روزهای گذشته دانلود نرم افزارهای متفرقه و مشکوک و بدافزارهایی به این اسم رواج پیدا کند.

Share