با حضور معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادر؛

۶ پروژه عمرانی فردا در مجتمع بندری انزلی به بهره برداری می‌رسد

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادرو دریانوردی، ۶ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۱۴۹ میلیارد تومان فردا چهارشنبه ۲۳ شهریور ماه در مجتمع بندری انزلی به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، با حضور علی اکبر صفایی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، ۶ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۱۴۹ میلیارد تومان فردا چهارشنبه ۲۳ شهریور ماه در مجتمع بندری انزلی به بهره برداری می‌رسد.

حسین یونسی، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اعلام این خبر گفت: از این ۶ پروژه، ۵ پروژه عمرانی با اعتبار دولتی و یک پروژه سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی در مجتمع بندری انزلی افتتاح می‌شود که با افتتاح این پروژه‌ها، برای ۲۳۶ نفر فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

به گفته یونسی، لایروبی فاز اول تالاب انزلی، بهره برداری از باشگاه ملوانان، تعمیرات اساسی چمن ورزشی، تامین برق ساحلی برای کشتی‌های پهلو گرفته در مجتمع بندری انزلی وهمچنین لایروبی بندر آستارا از جمله ۵ پروژه بخش دولتی خواهد بود.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان درباره پروژه افتتاحی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی هم گفت: سیلوی غلات ۵۰ هزار تنی با سرمایه‌گذاری ۲۳۷ میلیارد ریال و ایجاد فرصت شغلی برای ۳۰ نفر در بندرانزلی، از دیگر پروژه‌های افتتاحی توسط بخش خصوصی است.

گفتنی است، مجتمع بندری انزلی به عنوان پرسابقه‌ترین بندر تجاری کشور از دیرباز تا به امروز همواره مورد توجه بازرگانان و تجار بوده و اکنون با ۱۷ پست اسکله امکان تخلیه و بارگیری بیش از ۱۰ میلیون کالا در سال را دارد.

بندر آستارا نیز به عنوان تنها بندر دارای مرز گمرکی، خشکی و آبی و با دارا بودن ۲ پست اسکله، نخستین بندر خصوصی کشور است.

Share