نماینده رودسر و املش در مجلس مطرح کرد؛

عدم تزریق اعتبارات حوزه عمرانی در سال ۱۴۰۱ | وضعیت بد اینترنت و مخابرات در گیلان

نماینده رودسر و املش در مجلس گفت: با وجود گذشت شش ماه از شروع سال جدید هنوز هیچ اعتباری در حوزه عمرانی تزریق نشده و کارها با اعتبارات سال گذشته انجام می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از مهر، محمد صفری شامگاه شنبه گفتگویی با اشاره به شرایط مالی سخت دولت گفت: در حالی وارد ششمین ماه سال ۱۴۰۱ شده‌ایم که هنوز هیچ اعتباری در حوزه عمرانی در سطح کشور تزریق نشده و همه کارها با پول‌های سال ۱۴۰۰ انجام می‌شود.

وی افزود: کلیت نظام به این نتیجه رسیده که برجام باید به سرانجام برسد ما در این مدت منتظر بودیم که آمریکا بتواند خود را مدیریت کند اگرچه تندروهای آمریکا و اسرائیل فشارهایی وارد می‌کنند اما طبق آخرین اخبار دریافتی، قرار است برجام در سه مرحله پیگیری شود و این موضوع بخشی از مشکلات ما در حوزه‌های مختلف را برطرف می‌کند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با اشاره به وضعیت بد اینترنت و مخابرات عنوان کرد: سال گذشته ۶۰۰ کیلومتر سرقت کابل داشتیم که تاکنون فقط ۳۰۰ کیلومتر آن جبران شده است.

وی با بیان اینکه قیر ۲۰۰ هزار تومانی ۶ سال پیش هم اکنون تنی ۱۱ میلیون تومان شده است، افزود: در سال ۹۸ راهداری حتی یک پروژه آسفالت در شهرستان رودسر نداشت اما در سال ۱۴۰۰.۰۱ پروژه راهداری و بیش از ۴۵ روستا آسفالت شده است.

 صفری اضافه کرد: اقدامات انجام گرفته طی سال‌های اخیر نشان می‌دهد که در شرایط سخت نیز می‌توان کار کرد اگر اراده کار کردن وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه از آموزه‌های طب سنتی، اسلامی و حتی طب روز استفاده آن‌چنانی نمی‌کنیم، گفت: آسیب‌های ما در این حوزه رو به افزایش است.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تغییرات مدیریتی در بیمارستان املش منجر به ورود تجهیزات و امکانات به این بیمارستان شد، ادامه داد: امروز توسعه این بیمارستان نیز در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه ورود خیرین به حوزه بهداشت و درمان در شهرستان رودسر نمود آن‌چنانی ندارد و باید پررنگ‌تر شود، بیان کرد: در شرایطی که نیروهای شرکتی برخی سازمان‌های دولتی مانند آب و فاضلاب و راهداری ۴ ماه است که حقوق نگرفته‌اند افزایش تجهیزات و امکانات بیمارستان‌ها نیازمند تلاش بسیار زیاد است.

Share