سازمان الحشدالشعبی عراق در بیانیه ای اعلام کرد:

خنثی‌سازی برنامه حزب بعث علیه زیارت اربعین در چهار استان عراق

نیروهای سازمان الحشدالشعبی عراق در اقدامی پیش‌دستانه موفق شدند برنامه حزب منحله بعث علیه زیارت اربعین را خنثی کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا،  به نقل از فارس، سازمان الحشدالشعبی عراق، صبح امروز (پنجشنبه)، در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای این سازمان موفق شده‌اند برنامه خصمانه حزب‌ منحله بعث علیه امنیت عراق و زیارت اربعین را در چهار استان این کشور خنثی کنند.

الحشدالشعبی در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در ساعت یک بامداد امروز پنجشنبه برابر با هشتم سپتامبر سال ۲۰۲۲ با نظارت ریاست ستاد سازمان الحشدالشعبی و با تلاش‌های زیاد اطلاعاتی و پیگیری‌های دقیق و کسب موافقت قضایی، قهرمانان الحشدالشعبی با ندای لبیک یا حسین برای اجرای یک عملیات پیش‌دستانه گسترده موسوم به «بازدارندگی دوم» به راه افتادند و برنامه‌ای خصمانه علیه امنیت کشورمان و زیارت اربعین را خنثی کردند.»

در ادامه این بیانیه عنوان شده است که حزب منحله بعث در حال مدیریت این برنامه در استان‌های کربلای معلی، بابل، المثنی و الدیوانیه بوده که نیروهای سازمان الحشدالشعبی موفق به انهدام این شبکه شدند.

الحشدالشعبی در پایان با اشاره به اینکه با افراد دستگیرشده طبق قانون رفتار شد، افزود که اطلاعات تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد.

رسانه‌های عراقی پیش از این اعلام کرده بودند که سازمان الحشدالشعبی عراق روند تأمین امنیت زائران را آغاز کرده است.

یک منبع امنیتی در این خصوص به وبگاه «نینا» گفته بود این اقدام در راستای طرح امنیتی ویژه اربعین حسینی (ع) انجام شده تا امنیت در جاده‌های عراق برقرار و از زائران ایرانی محافظت شود.

Share