مدیرکل فرهنگ و ارشاد گیلان خبر داد:

اولین اجلاسیه کنگره میرزا کوچک جنگلی در برج میلاد برگزار می‌شود

رضا ثقتی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اظهار داشت: اولین اجلاسیه کنگره بین المللی شهید میرزا کوچک در برج میلاد تهران برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: اولین اجلاسیه کنگره بین المللی شهید میرزا کوچک در برج میلاد تهران برگزار می‌شود.

رضا ثقتی با بیان اینکه کنگره بین المللی میرزا توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با میزبانی گیلان در حال انجام است، اظهار کرد: در این کنگره بیش از ۷۰ عنوان برنامه فرهنگی، هنری و تولید محتوا در بخش‌های و سمعی و بصری و گردشگری انجام می‌شود.

وی با اشاره به مرمت بنای مشهد میرزا به عنوان برنامه‌های پیش بینی شده عمرانی این کنگره افزود: برگزاری چهار اجلاسیه در برج میلاد، قم، عراق و تالار مرکزی رشت مهمترین برنامه‌های در دستور کار این کنگره است.

ثقتی به حضور و سخنرانی مقامات کشوری و لشگری و چهره‌های برجسته فرهنگی و هنری و اعضای شورای فرهنگی عمومی و شورای سیاستگذاری از گیلان اشاره و تاکید کرد: رونمایی از چند رویداد این کنگره و تجلیل از چهره‌ها و شخصیت‌هایی که به بازشناسی شخصیت میرزا و نهضت جنگل کمک کرده‌اند بخشی از برنامه‌های اولین اجلاسیه کنگره میرزا است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اجرای سمفونی سوگواره شهید میرزا کوچک گفت: یکی از رسالت‌ها و تعهدات دولت مردمی برجسته ساختن و پرداختن به مشاهیر و مفاخر مبارز و هویت و تاریخ ساز انقلاب است که در گیلان میرزا کوچک جنگلی از بارز‌ترین این شخصیت‌ها است.

ثقتی ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر اساس همین سیاست، معرفی و بازشناسی الگوهای ماندگار همچون شهید میرزا کوچک را برای نسل جوان در دستور کار خود قرار داده است.

Share