درخواست مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق گیلان از مردم برای صرفه‌جویی بیشتر

احتمال ثبت بالاترین رکورد مصرف برق در پی افزایش دمای هوای گیلان طی ۲۴ ساعت آینده

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان گفت: با توجه به گرمای شدید و بی‌سابقه هوا در ۲۴ ساعت آینده، احتمال ثبت رکوردهای بالاتر مصرف برق در گیلان وجود دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، محمد تقی مهدیزاده رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان گفت: با توجه به گرمای شدید و بی‌سابقه هوا در ۲۴ ساعت آینده، احتمال ثبت رکوردهای بالاتر مصرف برق در گیلان وجود دارد.

مهدیزاده ضمن قدردانی از همراهی مردم استان بر لزوم اعمال راهکارهای مدیریت مصرف برق تاکید کرد.
وی افزود: باتوجه به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی شاهد هوای بسیار گرم و شرجی طی ۲۴ ساعت آینده در استان خواهیم بود و متعاقباً نیاز مصرف برق در گیلان فزونی خواهد یافت.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان با اشاره به اینکه این آخرین موج شدید گرما طی تابستان سال جاری خواهد بود تاکید کرد: طی سالیان اخیر ناترازی بین تولید و مصرف برق در سطح کشور رخ داده که موجب چالش عمده‌ای برای صنعت برق شده است.
وی ضمن تشکر از همراهی مردم در مدیریت مصرف برق افزود: با توجه به مدیریت‌های اعمال شده در مصرف برق ادارات، همچنین تعامل با صنایع و مشترکین کشاورزی تاکنون حتی برای یک دقیقه خاموشی نوبتی برای مشترکین خانگی اعمال نشده است.
محمد تقی مهدیزاده اضافه کرد: متاسفانه طی روزهای اخیر و باتوجه به گرمای هوا و ورود خیل عظیم گردشگر ومسافران به استان، نیاز مصرف برق گیلان به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته و گیلان در منطقه قرمز قرار گرفته است و این به معنی عدول از آستانه مصرف برق تعیین شده برای گیلان از سوی دیسپاچینگ ملی است.
رئیس هیئت مدیره شرکت توزیع نیروی برق گیلان گفت: امیدواریم با مشارکت مردم شریف استان درمدیریت مصرف برق پایداری شبکه‌های برق همچنان ادامه داشته باشد.
وی اذعان داشت: ساعت پیک مصرف در استان در روز ۱۲ الی ۱۶ و در شب ۱۹ الی ۲۳ می‌باشد و مشترکین محترم می‌توانند با اعمال راهکارهای ساده از جمله قرار دادن درجه کولر روی ۲۵ درجه (دمای آسایش)، عدم استفاده از لوازم برقی پرمصرف در ساعات اوج مصرف، خاموش کردن لامپ‌های اضافی و استفاده حداکثری از روشنایی روز از خاموشی‌های احتمالی جلوگیری کنند.
مهدیزاده تاکید کرد: هیئت وزیران بخشنامه‌ای را تصویب کردند که بر اساس آن ادارات باید ۳۰ درصد مصرف انرژی برق خود را در ساعات اداری و ۶۰ درصد در ساعات غیر اداری نسبت به مصرف سال گذشته کاهش دهند و اگر این صرفه جویی توسط ادارات انجام نشود شرکت توزیع برق ملزم به قطع برق این ادارات می‌باشد که از ابتدای سال و براساس رصد دقیق صورت پذیرفته بوسیله کنتورهای هوشمند، برق ادارات پرمصرفی که این دستورالعمل را رعایت نکرده‌اند با هماهنگی استانداری قطع شده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان عنوان کرد: پایش و نظارت کامل شرایط برق در استان با هماهنگی امور دیسپاچینگ و فوریتهای برق توسط معاونت بهره برداری و دیسپاچینگ و سایر واحدهای ذیربط بصورت روزانه در حال انجام است و تمامی نیروهای عملیاتی این شرکت و حتی پیمانکاران طرف قرارداد در آماده باش ۲۴ساعته قرار دارند و هم اکنون در کل استان بیش از ۱۶۶ اکیپ عملیاتی با تجهیزات و امکانات لازم جهت واکنش سریع در صورت وقوع ناپایداری شبکه‌های برق آماده خدمت‌رسانی به هم استانی‌ها و مشترکین اینشرکت هستند.

Share