در پارک ساحلی آستانه اشرفیه صورت گرفت؛

برگزاری اولین جشنواره استانی کاغذ در آستانه اشرفیه+ تصاویر

اولین جشنواره استانی کاغذ (باطله و بازیافتی) به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر آستانه اشرفیه با همکاری اداره محیط زیست شهرستان و سمن‌های فعال استان گیلان در پارک ساحلی آستانه اشرفیه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، اولین جشنواره استانی کاغذ (باطله و بازیافتی) به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر آستانه اشرفیه با همکاری اداره محیط زیست شهرستان و سمن‌های فعال استان گیلان در پارک ساحلی آستانه اشرفیه برگزار شد.

علی مقصودی، شهردار آستانه اشرفیه در این جشنواره ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه عوامل در اجرای این برنامه گفت: از دغدغه‌های مهم شورای اسلامی موضوع پسماند می‌باشد و از آنجایی که شهرداری مجری برنامه‌ها و سیاست‌گذاری شورا می‌باشد در این راستا با هدف تشویق به کاهش تولید زباله و تفکیک زباله‌تر و خشک این جشنواره در این شهرستان با برنامه‌های متنوع فرهنگی و زیستی محیطی برگزار شد.

وی افزود: هدف از برگزاری این جشنواره تحقق شعار «شهر ما خانه ما» است یعنی زیستن در شهر و نظافت آن همچون زیستن درمنزل و پاکیزگی‌اش باید باشد که تک تک افراد باید به این باور مهم برسند که خود درمنزل ضمن کاهش تولید زباله، با تفکیک زباله تروخشک در نظافت شهر نقش مهمی را دارند.

شهردار آستانه اشرفیه از نقش سمن‌های فعال زیستی محیطی استان گیلان دراجرای این جشنواره گفت و افزود: در نشست‌های با مدیریت پسماند شهرداری و جمعی از فعالان زیست محیطی درنظر گرفته شد که این جشنواره که برای اولین بار در استان گیلان؛ شهرستان آستانه اشرفیه با خرید زباله‌های کاغذی و دریافت کتاب‌ه او کاغذهای باطله از ورود زباله به طبیعت جلوگیری کرده و از این کتاب‌های درچرخه بازیافت تولیدات خوبی داشته باشیم.

گفتنی است در این جشنواره بیش از ۲ تن زباله کاغذی از سوی شرکت کنندگان به خصوص دانش آموزان و دانشجویان خریداری شد و در خریدان در قرعه کشی نیز شرکت داشت شدند.

این جشنواره با اجرای برنامه‌های فرهنگی، گروه موسیقی و اجرای آهنگ ویژه کودکان همچنین برپایی غرفه‌های از سوی سمن‌های فعال زیست محیطی چون هنرنمایی با بازیافتی‌ها، نقاشی روی سفال، بازی‌های فکری و فرهنگی و…همراه بود.

در پایان از خریدان و شرکت کننده در مسابقه و نقاشی بصورت قرعه کشی تقدیر شد.

Share