فرماندار رضوانشهر خبر داد:

آتش‌سوزی در جنگل‌های رضوانشهر مهار شد

سیدنادر صفوی، فرماندار رضوانشهر اظهار کرد: گزارش آتش سوزی در جنگل‌های سوزنی برگ کاج واقع در منطقه رودبارسرا از توابع بخش مرکزی این شهرستان دریافت گردید و با بسیج تمامی امکانات و نیروها ستاد مدیریت بحران، کنترل و مهار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا فرماندار رضوانشهر اعلام کرد: آتش سوزی در جنگل‌های منطقه رودبارسرای این شهرستان به طور کامل مهار شد.

سیدنادر صفوی افزود: ظهر امروز گزارش آتش سوزی در جنگل‌های سوزنی برگ کاج واقع در منطقه رودبارسرا از توابع بخش مرکزی این شهرستان دریافت گردید و با بسیج تمامی امکانات و نیروها ستاد مدیریت بحران، کنترل و مهار گردید.

وی با بیان این مطلب که شخصاً عملیات اطفای حریق را مدیریت می‌کردم، گفت: با فراخوانی تمامی نیرو‌ها و بسیج امکانات موجود و نیرو‌های امدادی از ایستگاه‌های آتش نشانی رضوانشهر، پره سر، شاندرمن، ماسال، چوکا، شرکت جنگل شفارود، نیروگاه سیکل ترکیبی و سایر نیرو‌های انتظامی و بسیج نسبت کنترل و مهار آتش اقدام شد.

وی افزود: بدلیل‌ عدم راه دسترسی و صعب العبور بودن منطقه حریق و شدت گرمای هوا، کار مهار و اطفای حریق به سختی انجام شد، لذا، مردم و گردشگران نسبت به آتش افروزی در مناطق جنگلی پرهیزکنند.

صفوی گفت: هنوز میزان و علت آتش سوزی در جنگل‌های رضوانشهر مشخص نشده و پس از بررسی‌های دقیق اعلام میگردد.

بلوط، توسکا، ممرز، افرا، انجیلی، زبان گنجشک، سرخدار، شمشاد، لرگ، لیلکی، آزاد، راش و انجیلی به عنوان مشهورترین درختان و ازگیل، زالزالک، زغال اخته، آلوچه وحشی، سیب‌های وحشی، انار، به، گیلاس، آلبالو، تمشک و کاج‌های سوزنی برگ به عنوان درختچه‌های این جنگل‌ها است.

رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت، دو بخش بنام‌های مرکزی و پره سر، ۱۲۰ روستا، دارای حدود ۶۰ هزار هکتار جنگل و ۱۲ هزار هکتار مرتع می‌باشد و در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

Share