رئیس بسیج رسانه گیلان مطرح کرد؛

 جشنواره ابوذر در جهت بر هم زدن نقشه‌های اتاق فکر دشمنان برگزار می‌شود

مهدی پارسا، رئیس بسیج رسانه گیلان با اشاره به ارسال هزار و ۵۶۸ اثر به هفتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر، گفت: ۲۴۱ خبرنگار در این دوره شرکت کرده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا آیین اختتامیه هفتمین جشنواره رسانه ابوذر گیلان با حضور مهندس اکبری مقدم رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین امام جمعه شهرستان بندرانزلی، سردار عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان، مصطفی پور معاون سیاسی و اجتماعی استانداری گیلان، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر کل صدا و سیمای مرکز گیلان و مقامات استانی و کشوری در مرکز همایش های بین المللی منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی در این همایش با اشاره به رسالت بزرگ خبرنگاران در جامعه اظهار کرد: در یک نظام مردم سالاری، رسانه و مطبوعات یکی از ارکان اصلی آن بوده و اگر به هر شکلی به این رکن آسیب وارد شود جبران آن نیازمند سالیان متمادی است.

علی اوسط اکبری مقدم با بیان اینکه رسانه‌ها در تعالی و رشد اقتصادی و فرهنگی کشور نقش بسزایی دارند، افزود: اصحاب رسانه صاحبان علم و اندیشه هستند و در نظام جمهوری اسلامی شاهد این هستیم که رسانه‌های متعددی آزادانه فعالیت می‌کنند.

وی با تاکید بر لزوم پرهیز از حاشیه سازی توسط رسانه‌ها، اضافه کرد: بدون کمک اصحاب رسانه تحولی در حوزه‌های اقتصادی و فرهنگی و غیره رخ نمی‌دهد و انتظار داریم با انتقادهای مثبت توسط رسانه‌ها از انحرافات جلوگیری و پیشگیری شود.

 رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان نیز در مراسم اختتامیه این جشنواره اظهار کرد: جشنواره رسانه‌ای ابوذر با هدف تولید رسانه‌ای هوشمند برای جبهه انقلاب برنامه ریزی می‌شود.

مهدی پارسا با اشاره به سالروز تأسیس بسیج رسانه، افزود: آثار خبرنگاران و اصحاب رسانه‌ای گیلان در سالی که به فرموده رهبری تولید و پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها نامگذاری شده است ۱۳ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه ۲۴۱ خبرنگار گیلان هزار و ۵۶۸ اثر را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کردند، افزود: جشنواره ابوذر در جهت بر هم زدن نقشه‌های اتاق فکر دشمنان برگزار می‌شود.

پارسا اظهار داشت: دشمن در جنگ تمام توان خودش ذهن و فکر مردم را مورد هدف قرار داده و در این راه هزینه‌های متعددی را برای ایجاد فضای یاس و ناامیدی ملت ایران انجام‌می‌دهد.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان تاکید کرد: خبرنگارانی که در جبهه انقلاب فعالیت می‌کنند برای نیل به اهداف انقلاب قلم می‌زنند.

پارسا به لزوم رسیدگی مسئولان به مشکلات معیشتی و بیمه خبرنگاران اشاره و تصریح کرد: تأمین مسکن خبرنگاران باید در اولویت‌های کاری مسئولان بوده و داشتن نظام صنفی رسانه از انتظارات بحق اصحاب رسانه است.

Share