شهردار رشت خبر داد؛

اسکان بیش از ۲۰ نفر در گرمخانه‌ شهرداری | فعالیت شبانه روزی سامانه ۱۳۷

شهردار رشت شب گذشته یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ همزمان با تشدید بارش برف بازدید شبانه‌ای از مناطق پنجگانه سطح شهر، اکیپ های مستقر و نحوه اجرای عملیات مدیریت بحران با هدف پایش شرایط و نظم بخشی به اقدامات واحدهای ذیربط انجام داد و این بازدید تا صبح امروز ادامه یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سید امیر حسین علوی شهردار رشت امروز دوشنبه ۲۷ دی ماه ۱۴۰۱ آخرین وضعیت شهر در پی بارش برف را تشریح کرد و اظهار داشت: از همه پرسنل خدوم و زحمتکش واحد خدمات شهری و همکارانم که همزمان با شدت گرفتن بارش برف تا صبح امروز بیدار بودند و تلاش کردند تا خللی در فعالیتهای روزمره شهروندان ایجاد نشود، تقدیر می‌کنم.

شهردار رشت ابراز داشت: تا زمانی که بارش برف ادامه داشته باشد، پرسنل خدوم شهرداری رشت نیز در سطح شهر حضور خواهند داشت و به خدمات‌رسانی خود ادامه خواهند داد.

علوی با بیان اینکه در چند ماهه اخیر تمام ماشین آلات سازمان شهرداری پس از گذشت چندین سال تعمیر و اورهال شدند، عنوان کرد: شهرداری رشت با تمرکزی که در سه ماه گذشته بر روی بهسازی ماشین آلات سنگین خود داشت، یک افزایش ۵۰ درصدی را در بخش تجهیزات این حوزه رقم زد. به طوری‌که با یک اورهال تجمیعی امروز ماشین آلات مستهلک در سطح واحدهای مختلف شهرداری نداریم.

شهردار رشت در ادامه، اطلاع‌رسانی برای جابه‌جایی افرادی که سرپناه مناسبی در داخل شهر ندارند را از دیگر اقدامات انجام گرفته خواند و تصریح کرد: قبل از شروع بارش برف و سرما و با تلاش ۶ اکیپ فعال تقریبا بیش از ۲۰ نفر از این افراد شناسایی و در گرمخانه‌های آماده شده شهرداری رشت اسکان داده شدند.

علوی اظهار داشت: با حمایتهای انجام شده همه مسئولان از شهرداری رشت، توانستیم بعد از سال‌ها در امر مدیریت بارش برف به یک آمادگی نسبی مناسب برسیم و این تلاش همچنان ادامه خواهد داشت.

شهردار رشت خط ارتباطی سامانه ۱۳۷ را پل ارتباطی بین شهرداری و شهروندان اعلام کرد و گفت: این سامانه در ساعات گذشته که با بارش برف مواجه بودیم به شکل شبانه روز فعال بود و پیام‌ها و تماسهای شهروندان را دریافت و مورد رسیدگی قرار داد.

گفتنی است شب گذشته در ستاد مدیریت بحران شهرداری رشت، امام پناهی فرماندار شهرستان رشت، مسعود عباس نژاد و هادی رمضانی دو تن از اعضای شورای اسلامی شهر رشت، معاونین و مدیران شهرداری در ساختمان مرکز آتش نشانی واقع در میدان انتظام حضور بهم رساندند.

Share