فرش ۱۲۰۰ شانه؛ انتخابی از جنس ظرافت

برای خرید فرش ۱۲۰۰ شانه اکسیر می‌توانید به دو صورت عمل کنید؛ فروشگاه آنلاین فرش اکسیر تمامی محصولات را برای نمایش و خرید در اختیار شما قرار داده است؛ همچنین می توانید با مراجعه به فروشگاه رسمی فرش اکسیر در مجتمع ایران مال از تمامی محصولات دیدن کنید.

ایرانیان از زمان های دور توجه ویژه به زیبایی فضای داخلی منزل داشتند و به همین دلیل تقریبا اکثر ایرانیان با هنر بافت فرش ، گبه و گلیم آشنا بودند. در حال حاضر نیز توجه به این نیاز و در عین حال هنر در میان ایرانیان وجود دارد. البته فرش های دستباف به علت قیمت بالایی که دارند، در همه خانه ها استفاده نمی شود؛ ولی فرش ماشینی کاربرد بسیار زیادی دارد و در بسیاری از خانه ها جای فرش دستبافت را گرفته است. فرش ماشینی از نظر تعداد شانه به انواع مختلفی مثل فرش ۱۲۰۰ شانه، فرش ۱۰۰۰ شانه و ۵۰۰ شانه تقسیم می شود.

با توجه به اینکه فرش ۱۲۰۰ شانه ظرافت بالایی دارند، بیشتر مورد توجه خریداران قرار می گیرند. با توجه به این محبوبیت، در ادامه به معرفی خصوصیات فرش ۱۲۰۰ شانه می‌پردازیم.

دسته بندی انواع فرش های ماشینی

فرش های ماشینی با توجه به شانه و تراکمی که دارند در انواع مختلف فرش ۵۰۰ شانه ، ۷۰۰ شانه، ۱۰۰۰ شانه و ۱۲۰۰ شانه تقسیم می شوند. البته هر کدام از این دسته بندی ها نیز با کیفیت های متفاوت به بازار عرضه می‌گردند.

در این بین خرید فرش ۱۲۰۰ شانه با تراکم ۳۶۰۰ را می توان اولویت اصلی افرادی دانست که به دنبال کیفیت و ظرافت هستند. این نوع فرش با الیاف آکریلیک و آکریلیک هیت ست شده بافته شده است و در نتیجه بافتی ظریف و زیبا ایجاد می‌کند.

ویژگی های فرش ۱۲۰۰ شانه

اگر بعد از جستجوی زیاد در میان انواع مختلف فرش ماشینی ، تصمیم به خرید فرش ۱۲۰۰ شانه گرفتید، بهتر است قبل از خرید فرش با خصوصیات آن آشنا باشید. اولین مسئله قابل توجه در این نوع فرش این است که از نظر کیفیت شرایط بسیار خوبی دارد و جزو فرش های پر شانه در بازار به حساب می آید.

در یک فرش به تعداد گره های موجود در یک متر عرض فرش شانه می گویند. وقتی از یک فرش ۱۲۰۰ شانه صحبت می کنیم ، به معنای این است که در هر یک متر عرض دارای ۱۲۰۰ گره یا ریشه است. این موضوع به خوبی نشان دهنده میزان بالای ظرافت این نوع فرش است.

تراکم و ظرافت بالا موجب فشرده تر شدن فرش می شود و وقتی با دست فرش را لمس کنید به راحتی متوجه این مسئله می شوید. با در نظر گرفتن این موضوع می توان به مزیت دیگر فرش ۱۲۰۰ شانه دست یافت. به عبارتی به علت تراکم بالای آن ، گرد و غبار کمی به فرش نفوذ می کند و به تبع آن نیاز به شستشوی کمتری خواهد داشت.

از سوی دیگر به علت بافت ریز فرش، نقشه ها نیز ریزتر و زیباتر هستند و وضوح بیشتری دارند. همین مسئله موجب می شود فرش ۱۲۰۰ شانه شباهت زیادی به فرش دستباف داشته باشد.

ویژگی دیگر این فرش الیاف کوتاه و نازک تر آن است که در کنار آن باعث تنوع در طرح و رنگ فرش می شود. مزیت دیگر آن، مقاومت بالای فرش در مقابل حرارت، نور خورشید و شستشو است؛ به طوری که فرش در اثر این عوامل تغییر رنگ نمی دهد.

نکته مهم دیگر که فرش اکسیر در کنار همه این موارد به آن توجه ویژه ای دارد، قیمت فرش ۱۲۰۰ شانه است. اکسیر همواره تلاش نموده است تا محصولات خود را با کیفیتی عالی و قیمت مناسب عرضه نماید.

طرح های مختلف فرش ۱۲۰۰ شانه

یکی از انواع مشهور فرش ۱۲۰۰ شانه را می توان فرش گل برجسته دانست. در این فرش فرورفتگی و برجستگی ها به علت نوع پرداخت فرش ایجاد می شود که موجب می شود فرش گل برجسته به شکل سه بعدی دیده شود.

از سوی دیگر شباهت زیادی به تابلو فرش دستباف پیدا می کند. ولی حتما باید به این موضوع توجه کنید که این زیبایی و ظرافت به معنای این است که باید به این فرش بیشتر دقت شود. الیاف این فرض به علت نازکی زیاد بیشتر در معرض پوسیدگی خواهند بود؛ در نتیجه باید در نگهداری آن ها نهایت دقت را داشته باشید.

فرش ۱۲۰۰ شانه در طرح های متنوعی تولید می شود. از جمله طرح های معروف می توان به طرح افشان، طرح سلین، طرح حوض نقره و طرح بهشت اشاره کرد. در طرح افشان نقش های پیچیده و شاخ و برگ درختان به هم تنیده استفاده می شود. همچنین در طرح حوض نقره نیز نقش یک حوض بزرگ در وسط فرش با حاشیه های زیبا به کار می رود.

فرش ۱۲۰۰ شانه مناسب چه مکانی است؟

این نوع فرش به علت دارا بودن الیاف ظریف و نازک نیازمند نگهداری مناسب است. به همین دلیل سعی کنید فرشت در قسمت های پر رفت و آمد مثل آشپزخانه پهن نشود. البته جلوی درب ورودی خانه نیز به علت رفت و آمد زیاد مناسب نخواهد بود.

بهترین مکان برای نمایش زیبایی و درخشش این فرش ، قسمت مهمان خانه و پذیرایی است تا زیبایی هرچه بیشتری به این مکان ببخشد. از سوی دیگر برای بهره بردن از طراحی خاص فرش ۱۲۰۰ شانه سعی کنید در دکوراسیون داخلی این مسئله را مد نظر بگیرید.

اگر فرش دارای نقشی ساده و رنگ های روشن است ، می تواند مناسب فضای کوچک باشد تا تاثیر خوبی در بزرگ تر و دلربازتر نشان دادن آن داشته باشد. به هر حال توجه به سلیقه خود و دکوراسیون منزل هماهنگی لازم را میان رنگ ، طرح فرش ، پرده ، مبلمان و سایر وسایل ایجاد کنید تا هر چه بیشتر از زیبایی فرش لذت ببرید.

خدمتی خاص از فرش اکسیر

خدمت مهمی که فرش اکسیر برای انجام یک خرید مطمئن به مشتریان ارائه می کند پرو رایگان فرش است. فرش اکسیر در راستای انجام خریدی مطمئن برای مشتریان، این امکان را فراهم کرده است که مشتریان بتوانند در سفارش خود، چند مدل را انتخاب کنید.

فرش اکسیر این مدل ها را برای شما ارسال می کند. به این ترتیب می توانید آن ها را در محیط خود ببینید و در نهایت انتخاب خود را با دیدی باز از میان آنها انجام دهید.

سخن پایانی

انواع فرش های ماشینی در ابعاد، اندازه، طرح و رنگ های متفاوت در بازار موجود هستند و یکی از آن ها فرش ۱۲۰۰ شانه است. این فرش به علت ظرافت، تراکم و شانه بالا جزء فرش های با کیفیت است که مناسب استفاده در قسمت پذیرایی منزل است. از سوی دیگر در کنار این ظرافت باید در نگهداری آن کوشا باشید؛ زیرا نازکی و ظرافت موجب حساسیت آن در مقابل پوسیدگی خواهد بود.

برای خرید فرش ۱۲۰۰ شانه اکسیر می‌توانید به دو صورت عمل کنید؛ فروشگاه آنلاین فرش اکسیر تمامی محصولات را برای نمایش و خرید در اختیار شما قرار داده است؛ همچنین می توانید با مراجعه به فروشگاه رسمی فرش اکسیر در مجتمع ایران مال از تمامی محصولات دیدن کنید.

Share